پست وبلاگ

روند آلودگی‌های شهر تهران هر ساله کمتر می شود!

به گزارش اکوتو، علی‌محمد شاعری اظهار داشت: خبرنگاران باید همیشه دغدغه پیشرفت، توسعه و حل مشکلات مردم را داشته باشند در واقع خبرنگار نقش ترویج حقیقت در جامعه را به عهده دارد و در جهت ارتقای فرهنگ گام بر می‌دارد.

وی با بیان اینکه توسعه اجتماعی و فرهنگی زیربنای توسعه اقتصادی است افزود: حفظ محیط زیست نیز در گرو توسعه اجتماعی و فرهنگی است و وقتی افراد نقش محیط زیست را در زندگی بدانند بهتر می‌‌توانند در حفظ آن بکوشند.

شاعری با تاکید بر اینکه خبرنگاران نقش مهمی در توسعه فرهنگی و اجتماعی دارند تصریح کرد: خبرنگار نباید تحت تاثیر تهدید یا تطمیع حقایق را وارونه جلوه دهد.

وی در ادامه به وضعیت محیط زیست شهر تهران اشاره و بیان کرد: در سال‌های اخیر به رغم توسعه ساخت و ساز و تخریب بعضی از باغات، فضای سبز شهر تهران افزایش قابل ملاحظه ایی پیدا کرده و باید در این زمینه منصفانه قضاوت کنیم.

شاعری با بیان اینکه روند آلودگی هوا در شهر تهران رو به کاهش است گفت: در بررسی شاخص‌ها باید روند بلند مدت را در نظر بگیریم بنابراین در این روند از سال ۸۴ تا‌کنون میزان آلودگی شاخص‌های منواکسید کربن، اکسید گوگرد، اکسید نیتروژن و ازون رو به کاهش بوده است.

وی در ادامه افزود به طور کلی از سال ۸۴ تاکنون تمام شاخص‌های آلودگی شهر تهران بجز ریزگردها روند کاهشی داشته است.

شاعری از بهبود فضای سبز شهر تهران در سال‌های اخیر به عنوان یکی از بهترین عملکردهای  شهرداری یاد کرد.

وی با بیان اینکه میزان بارندگی در سال جاری نسبت به سال قبل حدود ۱۲ درصد افزایش یافته است، تصریح کرد: البته اگر روند میزان بارندگی را در شهر تهران بررسی کنیم مشاهده خواهیم کرد که حدود ۱۳ درصد در مقایسه با بلند مدت کاهش دارد.

وی از افزایش ۸ درصدی حجم آب پشت سدها خبر داد و گفت: هم اکنون پیشرفت شبکه فاضلاب شهر تهران نیز حدود ۶۰ درصد است و خوشبختانه شرکت فاضلاب در سال‌های اخیر فعالیت خوبی داشته و شهرداری نیز همه گونه همکاری برای توسعه شبکه با وزرات نیرو خواهد داشت.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *