پست وبلاگ

تزریق ۹۰۰ میلیارد تومان به قطعه یک آزادراه شمال

تزریق ۹۰۰ میلیارد تومان به قطعه یک آزادراه شمال

امروز در جریان بازدید اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور از قطعه یک آزادراه تهران- شمال که با همراهی وزیر راه و شهرسازی، استاندار تهران، رئیس بنیاد مستضعفان و تعدادی از نمایندگان مجلس انجام شد، مهران اعتمادی مدیرعامل شرکت آزادراه تهران- شمال اظهار داشت: از تیرماه سال گذشته ۹۰۰ میلیارد تومان قرارداد با پیمانکاران ایرانی برای قطعه یک این آزادراه بسته شده است.

وی با اشاره به اینکه ۵ پیمانکار ایرانی در این پروژه فعال هستند، گفت: مبلغ قراردادهای این ۵ پیمانکار ۱۳۵ میلیارد تومان، ۱۲۵ میلیارد تومان، ۷۸ میلیارد تومان، ۹۵ میلیارد تومان و ۹۵ میلیارد تومان دیگر است.

اعتمادی با اشاره به اینکه پیمانکار چینی با حدود ۷۰ میلیون دلار اعتبار در حال کار در قطعه یک است، افزود: این پیمانکار چینی در حال ساخت تونل است و زمان ساخت تونل پیش از موعد مقرر به پایان رسید.

مدیرعامل شرکت آزادراه تهران -شمال با اشاره به اینکه قطعه یک الان موردی ندارد و تمرکز نیروها بر این بخش است، تصریح کرد: قطعه دو از شهرستانک تا پل زنگوله به طول ۱۴ کیلومتر است که تونل البرز با طول ۶.۵ کیلومتر در این قطعه قرار دارد.

وی با بیان اینکه در قطعه ۴ که از مرزن‌آباد تا چالوس است، ۶۰ میلیارد تومان در سه ماه خرج بازسازی و ایمن‌سازی آن شده است، گفت: در حال حاضر این آزادراه بیش از ۹۵ درصد ایمنی دارد.

اعتمادی تصریح کرد: پیمانکار چینی که در تونل قطعه یک کار می‌کند، زودتر از موعد کار خود را به پایان رسانده اما در بخش‌هایی فعال است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *