پست وبلاگ

تزریق ۹۰۰ میلیارد تومان به قطعه یک آزادراه شمال

امروز در جریان بازدید اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور از قطعه یک آزادراه تهران- شمال که با همراهی وزیر راه و شهرسازی، استاندار تهران، رئیس بنیاد مستضعفان و تعدادی از نمایندگان مجلس انجام شد، مهران اعتمادی مدیرعامل شرکت آزادراه تهران- شمال اظهار داشت: از تیرماه سال گذشته ۹۰۰ میلیارد تومان قرارداد با پیمانکاران ایرانی برای قطعه یک این آزادراه بسته شده است.

وی با اشاره به اینکه ۵ پیمانکار ایرانی در این پروژه فعال هستند، گفت: مبلغ قراردادهای این ۵ پیمانکار ۱۳۵ میلیارد تومان، ۱۲۵ میلیارد تومان، ۷۸ میلیارد تومان، ۹۵ میلیارد تومان و ۹۵ میلیارد تومان دیگر است.

اعتمادی با اشاره به اینکه پیمانکار چینی با حدود ۷۰ میلیون دلار اعتبار در حال کار در قطعه یک است، افزود: این پیمانکار چینی در حال ساخت تونل است و زمان ساخت تونل پیش از موعد مقرر به پایان رسید.

مدیرعامل شرکت آزادراه تهران -شمال با اشاره به اینکه قطعه یک الان موردی ندارد و تمرکز نیروها بر این بخش است، تصریح کرد: قطعه دو از شهرستانک تا پل زنگوله به طول ۱۴ کیلومتر است که تونل البرز با طول ۶.۵ کیلومتر در این قطعه قرار دارد.

وی با بیان اینکه در قطعه ۴ که از مرزن‌آباد تا چالوس است، ۶۰ میلیارد تومان در سه ماه خرج بازسازی و ایمن‌سازی آن شده است، گفت: در حال حاضر این آزادراه بیش از ۹۵ درصد ایمنی دارد.

اعتمادی تصریح کرد: پیمانکار چینی که در تونل قطعه یک کار می‌کند، زودتر از موعد کار خود را به پایان رسانده اما در بخش‌هایی فعال است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *