پست وبلاگ

کاهش ۰٫۲ درصدی تورم آبان ماه

به گزارش اکوتو ، تورم آبان ماه با کاهش ۰٫۲ درصدی نسبت به مهرماه ۱۳٫۱ درصد ثبت شد.

گرچه کاهش نرخ تورم در ماههای اخیر کند تر از قبل پیش می‌رود، اما روند آن همچنان به روال حدود دو سال گذشته ریزشی است.

بنابر اعلام مرکز آمار شاخص کل کالا و خدمات شهری در آبان ماه سال جاری به ۲۲۰٫۱ رسید که رشد آن حاکی از تورم ماهانه ۰٫۷ درصدی در این ماه است. در این تغییرات نرخ تورم سالانه یعنی تغییرات شاخص در دوازده ماهه منتهی به آبان ماه از ۱۳٫۳ به ۱۳٫۱ درصد رسید.

این در حالی است که تورم نقطه به نقطه (تغییرات شاخص در آبان نسبت به ماه مشابه سال گذشته) به ۱۰٫۸ درصد رسیده که در مقایسه با نرخ ۱۰٫۹ درصدی مهرماه حدود ۰٫۱ درصد کاهش دارد.

بنابراین گزارش شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» در این ماه با رشد ۰٫۳ درصدی ۲۵۰٫۶ ثبت شد. همچنین این شاخص نسبت به مشابه سال قبل ۷٫۹ درصد افزایش داشته و تورم سالانه آن نیز ۱۰٫۹ درصد اعلام شده است.

در گروه خوراکی‌ها هم شاخص با رشد ۰٫۳ درصدی به ۲۴۸٫۴ رسید که بیانگر تورم نقطه به نقطه هشت درصدی و سالانه ۱۱٫۲ درصدی در این گروه است.

بنابر آنچه که مرکز آمار گزارش داده است شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» در آبان‌ماه امسال به ۲۰۹٫۷ رسید که ۰٫۹ درصد نسبت به ماه قبل افزایش دارد. در عین حال که تورم نقطه به نقطه این گروه ۱۲٫۱ و سالانه آن ۱۴ درصد ثبت شده است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *