پست وبلاگ

توافق نافرجام برای پروازهای نوروزی

اوایل دیماه امسال محمد خداکرمی معاون هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به این‌که برای ایام نوروز تقاضا برای سفر افزایش قابل توجهی دارد، گفته بود: این افزایش تقاضا تحریک کننده افزایش نرخ است سازمان هواپیمایی کشوری برای مدیریت این نرخ‌ها در حال برنامه‌ریزی است.

وی اظهار کرد: شرکت‌های هواپیمایی می‌توانند از هم‌اکنون نسبت به پیش فروش بلیت‌های نوروزی اقدام کنند ضمن این‌که بهتر است ایرلاین‌ها تا قبل از نزدیک شدن به ایام نوروز بلیت‌های خود را عرضه کنند.

وی با بیان این‌که مانعی برای پیش فروش بلیت هواپیما برای نوروز از هم اکنون وجود ندارد، افزود: طبیعتا کسانیکه در روزهای پایانی نسبت به خرید اقدام می‌کنند ممکن است نرخ‌ها بالاتری نسبت به نرخ‌های فعلی دریافت کنند چراکه عرضه و تقاضا در اقتصاد تعیین کننده نرخ است.

معاون عملیات هوانوردی و امور بین‌الملل سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به این‌که البته مدیریت نرخ بلیت‌های نوروزی از اقدامات سازمان هواپیمایی کشوری است ادامه داد: همانطور که برای اربعین و به منظور مدیریت بازار نرخ‌های مصوب اعلام شد، برای بلیت پروازهای نوروزی نیز قرار است طی مذاکره و مشورت با شرکت‌های هواپیمایی نرخ‌های توافق شده اعلام شود که در حال انجام است.

در حالی مردم در انتظار اعلام قیمت‌های توافقی برای بلیت پرووازهای نوروزی بودند که رئیس سازمان هواپیمایی کشوری آب پاکی را روی دست مصرف‌کنندگان این حوزه ریخت. علی عابدازده حدود یک ماه و اندی پس از اظهارات معاونش با بیان این‌که نرخ توافقی برای بلیت پروازهای نوروزی نداریم، گفت: آزادسازی نرخ‌ها انجام شده و قیمت توافقی در خصوص بلیت پروازها در سازمان هواپیمایی کشوری نداریم.

وی ادامه داد: در عین حال سازمان هواپیمایی کشوری به‌عنوان حاکمیت مراقب است شرکت‌های هواپیمایی با افزایش قیمت به مسافران اجحاف نکنند.

وی با بیان این‌که سیستم عرضه و تقاضا قیمت‌ها را تعیین می‌کند، افزود:‌ همچنین سازمان هواپیمایی به این مسئله که اگر ایرلاین‌ها بخواهند با کاهش قیمت رقبا را از دور خارج کنند، وارد شده و از این کار جلوگیری می‌کند.

به گزارش تسنیم، پیش از این و در آستانه فرا رسیدن اریعین حسینی، سازمان هواپیمایی کشوری برای جلوگیری از ایجاد بازار سیاه بلیت پروازها به عتبات عالیات با موافقت شرکت‌های هواپیمایی ایده نرخ‌های توافقی را اجرایی کرد. در این زمینه قیمت پرواز عتبات عالیات بین ۸۵۰ تا یک میلیون و ۲۰۰هزار تومان تعیین شد، اما با شروع سفر به عتبات عالیات به استثنای پروازهای ایران‌ایر کمتر کسی توانست با این قیمت‌ها بلیت تهیه کند.

از سوی دیگر گرچه معاون رئیس سازمان هواپیمایی از توافق با ایرلاین‌ها برای تعیین قیمت بلیت‌ پروازهای نوروزی خبر داده بود اما رئیس وی این توافق را از اساس تکذیب کرد. به نظر می‌رسد فعلا دور، دور شرکت‌های هواپیمایی است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *