پست وبلاگ

در روزهای تعطیلی وارد جاده چالوس نشوید

سرهنگ محمدحسین حمیدی با اشاره به قدمت ۸۰ ساله جاده چالوس و احداث این محور در سال ۱۳۱۲، اظهار داشت: آن زمان تعداد خودروهایی که از این جاده عبور می کردند در روز شاید به ١� � دستگاه هم نمی رسید اما این جاده به مرور زمان، بهسازی و تعریض و شرایط آن نسبت به گذشته بهتر شد. با این حال با تقاضای سفری که در حال حاضر در آن وجود دارد، متناسب نیست.

رییس پلیس راه راهور ناجا در ادامه توضیح داد: باتوجه به زیبایی‌های این جاده و نزدیکی آن به دریای مازندران به تدریج عبور و مرور از این محور افزایش پیدا کرد به طوری که در روزهای مختلف سال تعداد خودروهایی که از این مسیر تردد می‌کنند، قابل تامل هستند.

حمیدی با اشاره به اینکه در روزهای عادی به طور میانگین روزی ١٦ هزار دستگاه خودرو و در اوج تردد تا ۲۵ هزار دستگاه خودرو قادر به تردد خواهند بود، گفت: تمایل زیاد هم وطنانمان برای تردد از جاده چالوس، به واسطه زیبایی‌های طبیعی و وجود اماکن تفریحی، بیش از ظرفیت این محور بوده و شرایط فیزیکی این جاده در بعضی ایام پلیس را مجبور به یک طرفه کردن این محور می‌کند.

وی در ادامه یادآور شد: برای اینکه بتوانیم ظرفیت این جاده را افزایش بدهیم، سعی می‌کنیم حجم بالای ترددهایی را که از شمال کشور به سمت استان تهران یا البرز وجود دارد یا بالعکس (از استان تهران و البرز به سمت شمال) مدیریت کنیم و گاهی تا ٤٥ هزار دستگاه خودرو را در روز از این معبر عبور داده‌ایم که طبیعی است این حجم تردد بالا، می‌تواند باعث کندی حرکت و توقف‌های کوتاه مدت یا طولانی شود. بنابراین رانندگانی که در ایام تعطیلات پایان هفته، قصد سفر در این جاده را دارند، باید زمان بیشتری را برای مدت سفر خود در نظر بگیرند.

حمیدی در پایان با تأکید براینکه جاده چالوس، جاده‌ای تفریحی و توریستی است، نه یک جاده ترانزیت، گفت: در حاشیه این جاده مراکز اقامتی و پذیرایی متعددی وجود دارد و ورود و خروج به این مراکز باعث کندی حرکت یا حوادث می‌شود لذا به هموطنان عزیز توصیه می‌کنیم که این جاده را در ایام تعطیل و شلوغی انتخاب نکنند و از محورهای جایگزین مثل آزادراه کرج به سمت قزوین (قزوین- رشت) یا جاده هراز استفاده کنند. در صورتی هم که الزام دارند و برای سفر در جاده چالوس برنامه ریزی کرده‌اند زمان بیشتری را برای سفر خودشان در نظر بگیرند، تا ان‌شاءالله شاهد ترافیک‌های سنگین و طولانی در این محور نباشیم.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *