پست وبلاگ

تصویب ۵۰ روستای هدف گردشگری در یزد

محمدرضا نصیری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه بسیاری از روستاهای استان یزد، ظرفیت تبدیل به مناطق مهم گردشگری را دارند، اظهار داشت: علاوه بر چند روستایی که در گذشته به عنوان روستای هدف گردشگری به تصویب هیئت دولت رسیدند، روستاهای دیگری نیز در کارگروه گردشگری استان یزد به عنوان روستاهای هدف گردشگری تصویب و معرفی شدند.

وی با اشاره به سابقه فرهنگی در بسیاری از روستاهای استان یزد عنوان کرد: وجود آثار تاریخی و طبیعی، معماری‌های منحصر به‌فرد، فرهنگ و آیین مردم، غذاهای سنتی، صنایع دستی، فعالیت‌های کشاورزی، موسیقی محلی، آیین‌های سنتی در عزاداری‌ها، مراسم‌های عروسی و ده‌ها موضوع دیگر همه از مواردی است که می‌تواند روستاهای استان یزد را به روستای هدف گردشگری تبدیل کند.

وی بیان کرد: تلاش شده تا روستاهای دارای ویژگی‌های یاد شده در استان یزد شناسایی شوند و پس از معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در روستاها، برای جذب گردشگر به تورهای گردشگری معرفی و تبلیغات لازم برای آنها انجام شود.

نصیری با اشاره به تاثیری که راه اندازی صنعت توریسم در این روستاها می‌تواند داشته باشد، خاطرنشان کرد: صنعت توریسم در گام نخست، ایجاد شغل می‌کند و جذابیت‌هایی که این شغل دارد، جوانان بسیاری را در روستاها ماندگار خواهد کرد و در درازمدت مهاجرت معکوس را به دنبال خواهد داشت.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۵۰ روستا در استان یزد به عنوان روستای هدف گردشگری توسط کمیته ملی گردشگری و عشایری به تصویب رسیده که از آن جمله می‌توان به ده بالا، فهرج، خرانق، حجت آباد وزیر، شمسی، حسن آباد میبد، مهرآباد، بفروئیه، بیده، طزرجان، بنادکوک، مدوار (چشمه غربالبیز)، اسلامیه، بندرآباد، سریزد، هرفته، مزرعه کلانتر و خرو اشاره کرد.

نصیری ادامه داد: روستاهای هدف گردشگری مریم آباد، توت، بیداخوید، درند، بهدان، ارنان و مغستان نیز از جمله روستاهای هدف گردشگری هستند که در کارگروه گردشگری استان به تصویب رسیده اند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *