پست وبلاگ

تشکیل کارگروه گردشگری برای بسطام در سمنان ضروری است

جلال تاجیک روز سه شنبه در نخستین نشست تخصصی شهر نمونه گردشگری بسطام با اشاره به ظرفیت و قابلیت های گردشگری این شهر افزود: وجود جاذبه های تاریخی، مذهبی، عرفانی و طبیعی در بسطام، بر لزوم معرفی بیش از پیش این شهر می افزاید.
وی با بیان اینکه شهر نمونه گردشگری بسطام از توانمندی جذب گردشگر در سطح بین المللی برخوردار است، افزود: حوزه گردشگری بیش از دیگر فعالیت های موجود در کشور نیازمند حضور و سرمایه گذاری بخش خصوصی است .
مدیرکل دفتر مناطق نمونه و زیرساخت های گردشگری کشور ادامه داد: بخش گردشگری بالاترین حجم حضور بخش خصوصی را به خود اختصاص داده است.
وی افزود: دولت درصدد است با فراهم سازی زیرساخت ها، واگذاری زمین و آنچه در اختیار حاکمیت است، تخفیف و یا اغماض در عوارض آنها از طریق شهرداری ها، به این بخش کمک کند.
در این نشست شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر نمونه گردشگری بسطام نیز اقدامات این شهرداری در جذب سرمایه گذار و اجرای پروژه های مشارکتی را تشریح کرده و خواستار ایجاد هماهنگی بین بخشی در دستگاه های اجرایی مختلف شدند.
تشکیل شورای گردشگری در سطح شهرستان، فراهم ساختن زیرساخت ها و نیز حمایت بیش از پیش دولت از سرمایه گذاران برای رفع مسائل و مشکلات از خواسته های شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر بسطام بود.
سرمایه گذاران مجموعه های گردشگری شهر بهشت، کهکشان و دالاهو نیز در این نشست در مورد مشکلات و درخواست های خود مطالبی بیان کردند.
مدیرکل دفتر مناطق نمونه و زیرساخت های گردشگری کشور از جاذبه های تاریخی، مذهبی، عرفانی و طبیعی منطقه از جمله مجموعه تاریخی بسطام، آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی، جنگل ابر و مجموعه های گردشگری شهر بهشت، کهکشان و دالاهو بازدید کرد.
شهر بسطام یکی از ۱۴ شهر نمونه گردشگری کشور است که در خردادماه ۱۳۸۶ در جلسه هیئت وزیران به استناد ماده هشت قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، به عنوان شهر نمونه گردشگری معرفی شد.
بسطام یکی از شهرهای شهرستان شاهرود در استان سمنان ایران است و در هفت کیلومتری شمال شرقی شاهرود جای دارد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *