پست وبلاگ

کشف آثار تاریخی از چاهک های هواکش ایستگاه قطار شهری

به گزارش اکوتو ، فریدون الهیاری روز دوشنبه اعلام کرد: در این آثار که امروز کشف شد، مقداری سفال تا اندازه ای سالم به دست آمد.
وی افزود: هم اینک یک گروه سه نفره از باستان شناسان به همراه یگان حفاظت میراث فرهنگی استان در محل حضور یافته و مشغول بررسی آثار کشف شده هستند.
مدیرکل میراث فرهنگی اصفهان افزود: بررسی های اولیه نشان می دهد سفال های کشف شده که بیشتر سفال های دسته دار و منقوش می باشد ، متعلق به دوران سلجوقی در سده های پنجم و ششم هجری قمری است.
شهرام امیری مدیر اداره امور فرهنگی و روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان نیز گفت: کارشناسان این اداره کل به سرعت در محل حاضر و در حال بررسی سفال ها هستند.
وی اضافه کرد: اطلاعات تکمیلی پس از بررسی های اولیه اطلاع رسانی خواهد شد.
پیش از این نیز هنگام اجرای طرح ایستگاه های قطار شهری در محدود چهارباغ و دروازه دولت اصفهان آبراهه های سفالی و نیز پایه های کاخ مخروبه جهان مربوط به دوره صفوی کشف شده بود.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *