پست وبلاگ

طرح جامع رونق گردشگری مازندران در اتاق ایران پیگیری می‌شود

طرح جامع رونق گردشگری مازندران در اتاق ایران پیگیری می‌شود

احمد اصغری قاجاری در مراسم روز جهانی جهانگردی در هتل بادله ساری، اظهار داشت: توسعه گردشگری نیاز به امنیت دارد و خوشبختانه این شاخصه به درستی در ایران اجرایی شده است.

وی افزود: صنعت گردشگری در صورت تقویت می‌تواند اشتغالزا و مولد باشد و گردشگری به سوی شناخت فرامرزها خواهد بود.

رئیس کمیسیون گردشگری، اقتصاد هنر و ورزش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به اینکه گردشگری اقتصادی پررونق است، تصریح کرد: مازندران جایگاهی ویژه در این صنعت دارد و باید بیشتر به آن توجه شود.

اصغری با بیان اینکه طرح جامع رونق گردشگری مازندران با هدف اشتغال پایدار در اتاق ایران پیگیری می‌شود، افزود: میزهای تخصصی گردشگری در اتاق‌های بازرگانی استان‌ها راه اندازی خواهد شد.

وی با اعلام اینکه امنیت برای گردشگران در ایران به خوبی فراهم است، گفت: ایران امن ترین کشور منطقه برای پذیرایی از توریست و گردشگران است.

نائب رئیس اتاق اکوی ایران با اشاره به اینکه درآمد کشورهای اکو در بخش گردشگری در سال ۲۰۱۲ بالغ بر ۸۰ میلیارد دلار بوده است، افزود: متاسفانه سهم ایران در بخش گردشگری ناچیز بوده است.

تقویت زیرساخت‌های گردشگری

عبدالله مهاجر دارابی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران نیز در این نشست با اشاره به اینکه توجه مدیران ملی به توسعه گردشگری در استان باید دوچندان شود، اظهار داشت: درآمد استان از حیث گردشگری باید بیشتر از سایر بخش‌ها باشد.

وی با بیان اینکه مازندران قطب گردشگری کشور است، افزود: متاسفانه هنوز بسیاری از زیرساخت‌های این بخش در مازندران تکمیل نیست.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران افزود: باید جاذبه برای جلب و جذب گردشگر در استان فراهم و زیرساخت‌های مورد نظر برای اقامت بیشتر توریست در منطقه فراهم شود.

مهاجر از تدوین طرح‌های بخش خصوصی برای سفر دولت خبر داد و گفت: یکی از مهم‌ترین زیربخش‌های مطروحه در این سفر مربوط به توسعه زیرساخت‌های گردشگری است.

به گزارش تسنیم، در این مراسم از خادمان گردشگری مازندران تقدیر شد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *