پست وبلاگ

طرح جامع رونق گردشگری مازندران در اتاق ایران پیگیری می‌شود

احمد اصغری قاجاری در مراسم روز جهانی جهانگردی در هتل بادله ساری، اظهار داشت: توسعه گردشگری نیاز به امنیت دارد و خوشبختانه این شاخصه به درستی در ایران اجرایی شده است.

وی افزود: صنعت گردشگری در صورت تقویت می‌تواند اشتغالزا و مولد باشد و گردشگری به سوی شناخت فرامرزها خواهد بود.

رئیس کمیسیون گردشگری، اقتصاد هنر و ورزش اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به اینکه گردشگری اقتصادی پررونق است، تصریح کرد: مازندران جایگاهی ویژه در این صنعت دارد و باید بیشتر به آن توجه شود.

اصغری با بیان اینکه طرح جامع رونق گردشگری مازندران با هدف اشتغال پایدار در اتاق ایران پیگیری می‌شود، افزود: میزهای تخصصی گردشگری در اتاق‌های بازرگانی استان‌ها راه اندازی خواهد شد.

وی با اعلام اینکه امنیت برای گردشگران در ایران به خوبی فراهم است، گفت: ایران امن ترین کشور منطقه برای پذیرایی از توریست و گردشگران است.

نائب رئیس اتاق اکوی ایران با اشاره به اینکه درآمد کشورهای اکو در بخش گردشگری در سال ۲۰۱۲ بالغ بر ۸۰ میلیارد دلار بوده است، افزود: متاسفانه سهم ایران در بخش گردشگری ناچیز بوده است.

تقویت زیرساخت‌های گردشگری

عبدالله مهاجر دارابی، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران نیز در این نشست با اشاره به اینکه توجه مدیران ملی به توسعه گردشگری در استان باید دوچندان شود، اظهار داشت: درآمد استان از حیث گردشگری باید بیشتر از سایر بخش‌ها باشد.

وی با بیان اینکه مازندران قطب گردشگری کشور است، افزود: متاسفانه هنوز بسیاری از زیرساخت‌های این بخش در مازندران تکمیل نیست.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران افزود: باید جاذبه برای جلب و جذب گردشگر در استان فراهم و زیرساخت‌های مورد نظر برای اقامت بیشتر توریست در منطقه فراهم شود.

مهاجر از تدوین طرح‌های بخش خصوصی برای سفر دولت خبر داد و گفت: یکی از مهم‌ترین زیربخش‌های مطروحه در این سفر مربوط به توسعه زیرساخت‌های گردشگری است.

به گزارش تسنیم، در این مراسم از خادمان گردشگری مازندران تقدیر شد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *