پست وبلاگ

طرح جامع شهرک گردشگری شیدا در چهارمحال و بختیاری تهیه شود

گودرز امیری ظهر امروز در اولین مجمع فوق‌العاده شورای سازمان همیاری شهرداری‌های استان اظهار داشت: طرح جامع ۲ هزار هکتاری شهرک گردشگری شیدا که به یکی از مشکلات سازمان همیاری شهرداری‌های استان تبدیل شده است، باید تهیه و براساس آن برای سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذار جزء اقدام شود.

وی با بیان اینکه سازمان همیاری شهرداری‌ها یک موسسه اقتصادی و اجرایی است نه سیاسی و مشاوره‌ای، افزود: مدیرعامل این سازمان باید با قدرت وارد کار شود و اگر نیاز به تعدیل نیروی انسانی است این کار را انجام دهد اما باید تعدیل نیروی انسانی با بررسی و دقت انجام شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه بکارگیری افراد متخصص باید پس از تعریف کردن پروژه صورت گیرد، بیان کرد: در شرایطی که این سازمان بتواند کارآفرینی انجام دهد بدون شک قادر به جذب نیروی کاری بیشتر خواهد بود.

امیری تصریح کرد: شهرداری‌های استان ۱۸۰ میلیارد ریال قرارداد با سازمان همیاری شهرداری‌های استان منعقد کرده‌اند اما تنها ۷۱ میلیارد ریال آن محقق شده است که این مسئله ضرورت پایبندی سازمان به تعهداتش را بیان می‌کند.

وی به ظرفیت ماشین‌آلات این سازمان اشاره و خاطرنشان کرد: سازمان همیاری شهرداری‌های استان باید ماشین‌آلات شهرداری‌ها را سامان‌دهی کند چرا که این کار هم به نفع شهرداری‌ها و هم به نفع سازمان همیاری خواهد بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت ماشین‌آلات باید با ضابطه و قانون انجام شود، ادامه داد: ۲ دستگاه ماشین حفاری و روتاری با هزینه‌ای بیش از ۵۰ میلیارد ریال در سازمان همیاری شهرداری‌ها وجود دارد که متاسفانه استفاده‌ای از آن‌ها نمی‌شود در صورتی که این ماشین‌آلات بسیار درآمدزا هستند.

امیری با بیان اینکه سازمان باید سیستم کنترل پروژه داشته باشد و منابع هزینه و درآمد را با هم مقایسه کند تا دچار ضرر و زیان اقتصادی نشود، تاکید کرد: سازمان همیاری شهرداری‌ها نباید تنها به مطالبات خود اکتفا کند بلکه باید در کنار آن دنبال کار و پروژه نیز باشد به گونه‌ای که بتواند با شرکت‌های بزرگ در سطح ملی به عنوان یک بنگاه اقتصادی قوی، رقابت کند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “طرح جامع شهرک گردشگری شیدا در چهارمحال و بختیاری تهیه شود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *