پست وبلاگ

پیشنهاد برای طرح پیراهن تراکتور ؛ دریاچه ارومیه را بزنید

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز پس از حضور مجدد در لیگ برتر و با توجه به پشتوانه هوادار که موهبت بزرگی برای این تیم محسوب می شود، همواره از تیم هایی بوده است که کانون توجه بسیاری از فوتبال دوستان کشور می باشد و درصد زیادی از کسانی که اخبار فوتبال ایران را پیگیری می کنند، پیگیر نتایج و اخبار تیم محبوب آذربایجان نیز می باشند.

تیم تراکتور پرهوادار پس از نائب قهرمانی در لیگ ۹۲-۹۱، اولین حضور خود را در آسیا تجربه کرد تا آوازه و شهرت این تیم به فراتر از ایران برسد. هواداران پرشور این تیم از همان آغاز رقابتهای آسیا با حضور پرشمار در بازی های خانگی و حتی خارجی، مورد توجه رسانه های آسیایی و جهانی هم قرار گرفت و بسیاری از این رسانه ها با تمجید از حضور صد هزار نفری هواداران این تیم در ورزشگاه خانگی خود، تیم تراکتورسازی را جزو یکی از پرهوادارترین تیم های جهان معرفی کرد.

این تیم پس از ۳ فصل حضور پی در پی در این رقابتها، فقط متعلق به شهر تبریز یا دیار آذربایجان نیست بلکه شهره ی جهانی به خود گرفته است.

تیم تراکتور در چند سال گذشته با پیراهن قرمز که بعضاً نام اسپانسر های این باشگاه هم روی پیراهن به چشم می خورد، در مسابقات مختلف داخلی و آسیایی شرکت کرده است. این تیم تاکنون از نماد یا آرمی که مختص دیار یا کشور خود باشد، در البسه های خود استفاده نکرده است.
نمادی که این روز ها توسط باشگاه و تیم های ملی کشورها با توجه به کمبود یا نقصان محل زیست و کشور خود بر روی پیراهن انتخاب می شوند. اتفاقی که شاهد موفقیت در بسیاری از موارد بوده ایم.

نمونه ی ساده و معروف این اتفاق، به کار بردن نماد یوزپلنگ ایرانی بر روی پیراهن تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل بود.
طرحی که به خاطر جلوگیری از منقرض شدن نسل یوزپلنگ ایرانی به کار برده شد و باعث جهانی شدن این حیوان نادر و آشنایی هر چه بیشتر مردم کشور های مختلف از این گونه گردید.
طرح یوزپلنگ ایرانی حداقل باعث شد اکثر مردم ایران، چه ورزشی و چه غیر ورزشی درباره این گونه تحقیق کنند و راه حل هایی برای ادامه حیات این جاندار ارائه بدهند. طوری که هم اکنون کمتر کسی پیدا می شود که درباره یوزپلنگ ایرانی اطلاعات زیستی هر چند مختصر نداشته باشد.

این روز ها گفته می شود باشگاه تراکتورسازی با یک شرکت اسپانیایی برای طراحی و ارائه البسه های جدید برای این فصل به توافق رسیده است.

اینک پیشنهاد سایت اکوتو به مسئولین محترم باشگاه تراکتورسازی و مسئولان شهری این می باشد که طرح دریاچه ارومیه را که روز به روز اخبار و تصاویر دردناک از خشک شدن تدریجی این دریاچه و مشکلات ناشی از آن برای مردم خطّه آذربایجان شنیده می شود، به عنوان نماد این فصل و طرح پیراهن تیم بزرگ تراکتورسازی انتخاب شود تا موجبات چاره اندیشی بیش از بیش مسئولان و هم چنین اطلاع رسانی  از آخرین وضعیت دریاچه ارومیه به همه ی مردم ایران را فراهم آورند.
کار ساده ای که با توجه به حضور تراکتور در رقابتهای آسیایی این فصل، می تواند خطر خشک شدن این دریاچه بزرگ را به اطلاع کشورهای آسیایی و حتی جهانی گوشزد کند تا بلکه شاهد تصمیمات مهم و اثرگذاری برای این دریاچه و مردم این دیار باشیم.

دیدگاه شما هواداران در مورد این پیشنهاد چیست؟

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

3 دیدگاه در “پیشنهاد برای طرح پیراهن تراکتور ؛ دریاچه ارومیه را بزنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *