پست وبلاگ

ترفندهای زیرکانه در وب گردی

به گزارش اکوتو ، مرورگرهای قدرتمند و پیشتاز نظیر فایرفاکس و کروم قابلیت هایی دارند که در بین هر دو آنها و البته بسیاری از مرورگر های دیگر مشترک است. اما قابلیت های جالب و جذابی نیز وجود دارد که در زیر یا پشت صحنه عملیات این مرورگرها مخفی است. مانند این سه نکته که امروز با شما در میان میگذاریم.

قطعا برای داشتن یک وب گردی خلاقانه و خستگی ناپذیر باید از برخی امکانات و قابلیت های مرورگر خود آگاه باشید و به بهترین وجه ممکن از آنها استفاده کنید. پس بدون مقدمه اضافی به سراغ سه ترفند و امکان جالب در مرورگرها میرویم که به شما در یک وب گردی جذاب کمک میکنند.

دیدن تاریخچه وب سایت: وقتی در یک وب سایت هستید، بر روی دکمه Back مرورگر کلیک کنید و نگه دارید تا مجموعه صفحاتی که پیش از این در این وب سایت مشاهده کرده اید را در یک فهرست پایین افتادنی مشاهده کنید. در فایرفاکس میتوانید از کلیک راست نیز برای این موضوع استفاده کنید.

استعلام اطلاعات وب سایت: معمولا در سمت چپ آدرس سایت در نوار آدرس یک آیکون کوچک را مشاهده میکنید که میتوانید با کلیک بر روی آن اطلاعاتی را در مورد وب سایت بدست آورید. اطلاعاتی از جمله نوع امنیت ارتباط با این وب سایت، کوکی هایی که این وب سایت بر روی سیستم شما ذخیره کرده است و اطلاعات دیگری که از یک سایت به یک سایت دیگر میتواند متفاوت باشد.

جستجو در یک سایت مستقیما از داخل نوار آدرس: اگر معمولا در یک وب سایت خاص اقدام به جستجوی مطالب میکنید، به جای آنکه هر بار به دنبال گزینه جستجو در این وب سایت بگردید، میتوانید با استفاده از موتور جستجوی پیش فرض اقدام به جستجوی سایت از طریق نوار آدرس کنید.:

در مرورگر کروم میتوانید از طریق Settings> Search> Manage search engines اقدام به ایجاد یک انتخاب یک موتور جستجو کنید. در فایرفاکس نیز این کار از طریق Preferences> Search قابل انجام است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *