پست وبلاگ

خطر بروز تنش آبی در ۵۴۷ شهر

حمیدرضا تشیعی اظهارداشت: تابستان امسال با توجه به افزایش دما حدود ۵۰ مترمکعب در ثانیه کمبود آب در بخش شهری داشتیم که این امر می‌توانست ۵۴۷ شهر با جمعیت حدود ۵۰ میلیون نفر در کشور را با تنش آب متاثر کند، اما با وجود تنش‌ها و محدودیت‌های موجود توانستیم آبرسانی را انجام دهیم.

وی ادامه داد: نگاه ما به شرکت‌های آب و فاضلاب، نگاه ماموریت محوری است؛ از این رو خدمات ارائه شده باید استاندارد، ایمن، باکیفیت و مداوم باشد.

تشیعی به نقش معاونان بهره‌برداری در ساختار شرکت‌ها اشاره کرد و افزود: حضور معاون بهره‌برداری باید بتواند منجر به توانمندسازی بهره‌بردار و بهره‌برداری و همچنین افزایش امکانات از طریق جلب مشارکت‌های محیطی شود.

این مقام مسئول در وزارت نیرو افزود: باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد که معاون بهره‌برداری علاوه بر ارائه دهنده خدمات، گیرنده خدمات نیز محسوب می‌شود و تمامی این موضوعات با به‌ کارگیری خلاقیت و نوآوری محقق خواهد شد؛ بنابراین در حوزه بهره‌برداری استفاده از ظرفیت نهادهای ذیربط به خصوص مشارکت‌های بیرونی بسیار کارساز خواهد بود.

تشیعی، تعامل شرکت آب و فاضلاب با وزارت بهداشت را امری مهم بیان کرد و افزود: نمونه‌برداری‌های مشترک شرکت آب و فاضلاب و وزارت بهداشت در نهایت منجر به جلب واقعی نظر مشترکان خواهد بود و تعامل ویژه با این حوزه راه را هموارتر خواهد کرد.

معاون آبفای کشور به جلب مشارکت مردم در استفاده بهینه از آب تاکید کرد و اظهارداشت: استفاده از مشارکت قوه قضائیه در راستای برخورد با مشترکان غیرمجاز و جلب مشارکت بخش خصوصی در حوزه سرمایه‌گذاری حائز اهمیت است.

وی با طرح این سئوال که آیا می‌توان همچنان به شکل سنتی عمل کرد؟ متذکر شد: با سیستم سنتی به هیچ وجه ادامه فعالیت‌ها و امور امکان‌پذیر نخواهد بود و باید ظرفیت‌هایی در کنار بخش سنتی ایجاد کرد به طوری که بدون سامانه تله‌متری با این پراکندگی و چالش‌های پیش رو نمی‌توان اقدامات بهره‌برداران را مدیریت کرد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *