پست وبلاگ

تلاش برای فراهم کردن گردشگری ارزان‌قیمت

تلاش برای فراهم کردن گردشگری ارزان‌قیمت

مدیرکل طرح‌های ملی جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: در حال انجام اقداماتی به منظور ترویج گردشگری ارزانقیمت جوانان با همکاری سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری، سمن‌های جوانان و بخش خصوصی هستیم که امیدواریم امسال عملیاتی شود.

محسن طلایی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: برنامه‌ای را برای عملیاتی کردن گردشگری ارزان‌قیمت تدوین کرده‌ایم و وظایف هر یک از دستگاه‌ها در این زمینه پیش‌بینی شده است و با همکاری دستگاه‌ها نهایی می‌شود. این کار در واقع موجب جلوگیری از موازی‌کاری می‌شود.

وی با اشاره به نقش مسعود سلطانی‌فر – وزیر ورزش و جوانان- در عملیاتی کردن گردشگری ارزان‌قیمت جوانان گفت: با توجه به آنکه او پیش از این رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود، به ما در زمینه گردشگری ارزانقیمت کمک زیادی کرده است.

مدیرکل طرح‌های ملی جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه دو هزینه برای گردشگران مهم است اظهار کرد: هزینه اقامت و وسیله سفر باعث افزایش هزینه‌های گردشگران می‌شود بنابراین تلاش کرده‌ایم در جهت کاهش این هزینه‌ها اقدام کنیم. در واقع گردشگران جوان در دنیا کمتر با هواپیما سفر می‌کنند و معمولا از وسایل حمل و نقل ارزانقیمت مانند وسایل حمل و نقل عمومی بهره می‌برند علاوه بر آن تلاش می‌کنند برای اقامت از کمپ‌ها استفاده کنند.

طلایی در پایان گفت: در دنیا تلاش شده است برای اقامت و وسیله سفر گردشگران تمهیداتی اندیشیده شود بنابراین کوشش می‌کنیم ظرفیت‌های روستاها را برای پذیرش گردشگر افزایش دهیم علاوه بر آن شهرداری‌ها و دستگاه‌های متولی می‌توانند به توسعه کمپ‌ها در مناطق طبیعی و تاریخی اقدام کنند که از امنیت کافی برخوردار باشد و مسافران جوان بتوانند احتیاجات اولیه خود را در این مکان‌ها برآورده کنند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *