پست وبلاگ

تالار شیشه ای روزهای سردی را سپری می کند

به گزارش اکوتو ، به این ترتیب بارش اولین برف پاییزی در بورس تهران موجب شد تا در هفته گذشته دماسنج بازار سرمایه ۱۴۰ واحد افت کرده و شاخص بورس کانال ۶۲ هزار و ۴۰۹ واحدی را تجربه کند. با این اتفاق میانگین بازدهی بورس تهران رسما وارد فاز منفی شد و بورس به طور متوسط زیان ۰٫۲ درصدی را از ابتدای سال تا کنون ثبت کرد. ادامه ابهامات سیاسی و اقتصادی در کنار نگرانی از کاهش قیمت های جهانی و به خصوص نفت موجب تشدید روند نزولی و افزایش نگرانی سهامداران تالار شیشه ای در هفته گذشته شد.

کارشناسان معتقدند که بورس تهران در حال حاضر منتظر انتشار اخبار خوش سیاسی در خصوص لغو تحریم ها بوده و از سوی دیگر چشم خود را به جزئیات لایحه بودجه ۱۳۹۵ و همچنین انتخابات مجلس چشم دوخته است که با این شرایط انتظار نمی رود تا بورس حداقل تا پایان سال روند صعودی خود را آغاز کند.

با این حال ادامه روند رکودی بورس تهران موجب شد تا حجم معاملات در پنج روز معاملاتی به ۲۲۰۰ میلیون سهم برسد و ارزش معاملات با کاهش ۵٫۹ درصدی ، رقم ۳۵۳۹ میلیارد ریالی را تجربه کند.

از اتفاقات مهم هفته گذشته عرضه سهام دو شرکت کارخانه قند قزوین و چهارمحال بختیاری بود که بعد از پنج روز رقابت فشرده مالکان جدید این دو شرکت شناسایی شدند. به این ترتیب بعد از پنج روز رقابت هر سهم قند قزوین به قیمت ۳۵۰ تومان و هر سهم قند چهارمحال به قیمت ۴۶۰ تومان معامله و توسط اشخاص حقوقی و حقیقی خریداری شد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *