پست وبلاگ

طلا همچنان در نزدیکی پایین ترین رقم ۵ سال و نیم اخیر باقی ماند

به گزارش اکوتو ،  پس از رشد قابل توجه تعداد فرصت های شغلی در آمریکا در ماه جولای و قوت گرفتن احتمال افزایش نرخ بهره در ماه آینده میلادی، قیمت طلا امروز اندکی افزایش یافت اما همچنان در نزدیکی پایین ترین رقم ۵ سال و نیم اخیر باقی ماند.
تعداد فرصت های شغلی در بخش غیرکشاورزی آمریکا در ماه جولای ۲۱۵ هزار مورد افزایش یافت که کمتر از پیش بینی اقتصاد دانان (۲۲۳ هزار مورد) بود. آمارهای بازار کار در ماه می و جولای نیز مورد بازنگری قرار گرفت و نشان داد که ۱۴ هزار فرصت شغلی بیش از آنچه که قبلا پیش بینی می شد ایجاد شده است.
بر اساس این گزارش، قیمت طلا امروز ابتدا تا رقم ۱۰۸۹ دلار و ۴۰ سنت پایین آمد، اما سپس با ۰٫۳ درصد افزایش نسبت به جلسه قبل به رقم ۱۰۹۶ دلار  ۱۰ سنت رسید.
جیمز استیل، تحلیلگر بانک اچ اس بی سی در این باره گفت: «هرچند پیش بینی تاخیر در افزایش نرخ بهره  ممکن است بخشی از فشارهای کوتاه مدت بر روی طلا را کاهش دهد، اما این بدان معنا نیست که قیمت ها بالاتر از سطح فعلی خواهد رفت، زیرا فدرال رزرو در نهایت نرخ بهره را افزایش خواهد داد.»
پیش  بینی افزایش نرخ بهره در آمریکا که برای اولین بار از سال ۲۰۰۶ تاکنون اتفاق خواهد افتاد، موجب کاهش جذابیت بازار طلا برای سرمایه گذاران شده و سرمایه های بیشتری را جذب بازار دلار کرده است. ارزش دلار آمریکا در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی، امروز در نزدیکی بالاترین رقم از ماه آوریل تاکنون باقی ماند.
قیمت فلز زرد هفته گذشته برای هفتمین هفته متوالی کاهش یافت که طولانی ترین دوره کاهشی از ۱۹۹۹ تاکنون بود.
حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز جمعه باز هم کاهش یافت و به ۲۱٫۴۷ میلیون اونس رسید که پایین ترین رقم از سپتامبر ۲۰۰۸ تاکنون بود.
پس از انتشار آمارهای نا امید کننده از اقتصاد چین در آخر هفته گذشته، این مصرف کننده عمده طلا تحت فشار فزاینده ای قرار دارد تا اقدامات محرک اقتصادی بیشتری را انجام دهد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *