پست وبلاگ

قیمت طلا ۲ دلار افزایش پیدا کرد

به گزارش اکوتو ، در حالی که سرمایه گذاران با چشم انداز افزایش قریب الوقوع نرخ بهره در آمریکا و آمارهای مثبت از اقتصاد این کشور مواجه هستند، قیمت طلا امروز نوسان چندانی را شاهد نبود.بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا پس از افزایش اندک در روز دوشنبه، امروز‌ نیز ۲ دلار افزایش یافت و به ۱۱۲۰ دلار در هر اونس رسید.بر اساس گزارش اتحادیه ملی خانه سازان آمریکا احساس حاکم بر بازار ساخت مسکن در ماه اوت بهبود یافته و به بالاترین رقم از حدود یک دهه قبل تاکنون رسیده است.

رشد مناسب بازار کار آمریکا، افزایش مجدد میزان خرده فروشی و آمارهای مثبت از بازار مسکن نشان می دهد که فدرال رزرو در مسیر افزایش نرخ بهره در سال جاری قرار دارد و شاید این تصمیم در نشست بعدی کمیته سیاستگذاری این بانک در ماه سپتامبر اتخاذ شود.سرمایه گذاران در ماه جولای و همزمان با تقویت ارزش دلار، ۲٫۳ میلیارد دلار از دارایی های خود را از محصولات با پشتوانه طلا خارج کردند.

تلاش شرکت ها و بنگاه های اقتصادی آمریکا برای کاستن از حجم عظیم اموال ذخیره شده شان می تواند در نیمه دوم سال بر میزان تولید اثر بگذارد و کاهش رشد اقتصادی شود.شرکت طلاسازی بریک گلد، اعلام کرد، جیم گووانز، یکی از معدن کاران قدیمی این شرکت و یکی از اعضای هیئت مدیره آن در حال بازنشسته شدن است و کسی جایگزین وی نخواهد شد، زیرا این شرکت معدن کاری در حال کاهش دادن حجم فعالیت های خویش است.

با توجه به تمرکز بازار بر روی افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا و دور شدن توجهات از شکنندگی های ناشی از کاهش هفته گذشته ارزش یوان چین، ارزش دلار نسبت به سایر ارزهای جهانی همچنان بالا باقی مانده است.ارزش سهام های آسیایی پس از انتشار آمارهای قوی از بازار مسکن آمریکا و خنثی شدن گزارش ضعیف بخش تولید این کشور شاهد رشد بودند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *