پست وبلاگ

طلا و سکه چرا دیروز بعدازظهر گران شد؟

محمد کشتی آرای در گفتگو با مهر درباره وضعیت بازار سکه و طلا پس از اعلام توافق هسته ای ایران و گروه ۱+۵ در وین، گفت: بحث مذاکرات هسته ای و اعلام نتایج آن طی این سال‌ها چندان بر روی قیمت سکه و طلا تاثیری نداشته و در حال حاضر نیز چنین است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر افزود: مردم پس از مذاکرات و به نتیجه رسیدن آن، انتظار داشتند که قیمت‌ها در بازار سکه و طلا شکسته شود و نرخ‌ها به نرخ‌های باورنکردنی برسد که البته این اتفاق نیفتاد.

وی با اشاره به اینکه صبح دیروز نرخ سکه و طلا کاهش یافت اما دوباره با افزایش روبرو شد، تصریح کرد: پس از آن نرخ‌ها روال طبیعی خود را یافت و هم اکنون هم چنین است.

کشتی آرای تصریح کرد: افزایش نرخ‌ها ربطی به مذاکرات ندارد و نرخ سکه و طلا در بازار داخلی براساس قیمت جهانی طلا و همچنین نرخ ارز تعیین می شود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: اما روز گذشته پس از یک رکود چند ماهه که بر بازار سکه و طلا حاکم بود، ناگهان تقاضای زیادی بر بازار وارد شد و این افزایش تقاضای شدید مربوط به ایام عید فطر و تعطیلات پیش رو است.

وی با اشاره به اینکه افزایش تقاضا زیاد شده است اما عرضه کم است و در نتیجه قیمت‌ها افزایش یافته است، عنوان کرد: این در حالی است که قیمت جهانی طلا تغییری نکرده است اما قیمت سکه با افزایش مواجه شد.

کشتی آرای با بیان اینکه دیروز هیجان جدیدی به بازار سکه و طلا وارد شد، گفت: معمولا پس از اعلام نتایج مذاکرات ۴۸ ساعت شوک در بازار حاکم می شود اما پس از آن بازار به وضعیت تعادلی می رسد.

وی با تائید اینکه افزایش تقاضا در بازار سکه و طلا مربوط به عید فطر است و نه بحث مذاکرات، تصریح کرد: در آینده قیمت به روال عادی باز خواهد گشت.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *