پست وبلاگ

قیمت طلا به ۱۱۲۵ دلار رسید

گروه اقتصاد و گردشگری اکوتو ؛ در آستانه انتشار آمار مهم بازار کار آمریکا و در شرایطی که تجار منتظر سرنخ هایی از زمان افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو هستند، قیمت طلا امروز کاهش یافت.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا پس از کاهش بیش از یک درصدی در ۲ جلسه قبلی، امروز با ۸ دلار کاهش به ۱۱۲۵ دلار رسید. فلز زرد که روز پنجشنبه به پایین ترین رقم یک هفته گذشته یعنی ۱۱۲۱ دلار و ۳۵ سنت رسیده بود، در مسیر ثبت دومین هفته کاهشی متوالی قرار دارد.
تجار در انتظار انتشار گزارش بازار کار آمریکا در اواخر امروز هستند تا ارزیابی کنند  که آیا فدرال رزرو افزایش نرخ بهره را در نشست این ماه خود کلید می زند یا نه.
پیش بینی ها در مورد افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر، اخیرا به دلیل اوضاع آشفته بازارهای جهانی کاهش یافته، هرچند ابهام در مورد زمان افزایش نرخ بهره خود عاملی منفی در بازار طلا بوده است.
هووی لی، تحلیلگر موسسه فیلیپ فیچرز گفت: «کاهش احتمال افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر، پیشتر اثر خود را بر بازار طلا گذاشته است…انتشار آمارهای قوی از بازار کار آمریکا مجددا این احتمال را افزایش می دهد و موجب افزایش ارزش دلار  و کاهش قیمت طلا خواهد شد. انتشار گزارشی ضعیف … موجب رشد قیمت طلا خواهد شد.»
اقتصاد دانان شرکت کننده در نظرسنجی رویترز برآورد کردند که اقتصاد آمریکا در ماه اوت ۲۲۰ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده باشد.
به گفته سیاستگذاران فدرال رزرو و دیگر اقتصاد دانان، میزان فرصت های شغلی و رشد دستمزدها در ماه اوت احتمالا باید قوی باشد تا فدرال رزرو متقاعد به افزایش نرخ بهره در ماه جاری گردد.
دیگر آمارهای مربوط به بازار کار در هفته جاری از جمله ادعاهای هفتگی بیکاری که روز پنجشنبه منتشر شد، امیدوار کننده بوده اند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *