پست وبلاگ

قیمت طلا به ۱۱۳۷ دلار رسید

پس از اقدام هفته گذشته فدرال رزرو آمریکا در عدم افزایش نرخ بهره و افزایش سرمایه گذاری در بازار طلا، قیمت فلز زرد امروز در نزدیکی بالاترین رقم حدود ۳ هفته اخیر باقی ماند.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا پس از افزایش ۳ درصدی در طی ۳ جلسه قبلی، امروز‌ کمتر از یک دلار کاهش داشت و به ۱۱۳۷ دلار و ۵۶ سنت رسید. به دلیل تعطیلات ۳ روزه در ژاپن، احتمالا حجم نقدینگی در بازارهای آسیایی پایین خواهد بود.
قیمت فلز زرد در جلسه گذشته به ۱۱۴۱ دلار و ۵۰ سنت رسید که بالاترین رقم از ۲ سپتامبر تاکنون بود.
پس از تصمیم فدرال رزرو در مورد پایین نگه داشتن نرخ بهره  و افزایش نگرانی ها در مورد رشد اقتصاد جهانی به خصوص در چین، بازارهای بورس آسیایی روز دوشنبه به تبعیت از بورس وال استریت با افت شاخص ها مواجه بودند.
جیمز استیل، تحلیلگر اچ اس بی سی در این باره گفت: «افت شاخص ها به اضافه ادامه کاهش سود اوراق قرضه خزانه داری آمریکا موجب تشویق خرید طلا شده است.»
«این خریدها ظاهرا ترکیبی از تقاضا برای سرمایه گذاری بدون ریسک و خرده فروشی است.»
فدرال رزرو آمریکا هفته گذشته به دلیل نگرانی ها در مورد اقتصاد جهانی، شکنندگی بازارهای مالی و پایین بودن نرخ تورم در آمریکا، از بالا بردن نرخ تورم خودداری کرد. اما فدرال رزرو احتمال افزایش جزئی نرخ بهره در اواخر امسال را باقی گذاشت.
تصمیم هفته گذشته فدرال رزرو برای بازار طلا مفید است، زیرا افزایش نرخ بهره می توانست موجب افت تقاضا برای فلز زرد شود. قیمت طلااز ابتدای امسال تاکنون به دلیل نگرانی از زمان افزایش نرخ بهره حدود ۴ درصد کاهش یافته است.
اما با توجه به اینکه احتمالا فدرال رزرو تا پیش از پایان امسال نرخ بهره را بالا خواهد برد، طلا احتمالا همچنان تحت فشار باقی خواهد ماند. افزایش نرخ بهره ارزش دلار را نیز افزایش می دهد. ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی امروز اندکی افزایش یافت و کاهش های هفته گذشته که در نتیجه تصمیم فدرال رزرو اتفاق افتاده بود را جبران کرد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *