پست وبلاگ

قیمت طلا به ۱۰۹۵ دلار در هر اونس رسید

در حالی که با نزدیک شدن فدرال رزرو به موعد افزایش نرخ بهره، انتظار افزایش بیشتر قیمت طلا دور از ذهن نیست، قیمت فلز زرد روز دوشنبه برای سومین جلسه متوالی کاهش یافت و در نزدیکی پایین ترین رقم از اوایل ۲۰۱۰ تاکنون معامله شد.
فدرال رزرو این هفته نشست سیاستگذاری برگزار می کند و با توجه به تقویت اقتصاد آمریکا، احتمالا در این نشست سیاستگذاران سیگنال های بیشتری را در مورد افزایش نرخ بهره در اواخر امسال ارسال خواهند کرد.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا پس از ثبت پنجمین هفته متوالی کاهشی خود، امروز با ۰٫۳ درصد کاهش به ۱۰۹۵ دلار و ۵۰ سنت رسید. قیمت طلا در هفته گذشته بیش از ۳ درصد افت داشت.
بر اساس نظرسنجی رویترز، پیش بینی شده که پس از عبور قیمت طلا از پایین ترین رقم ۵ سال گذشته که ناشی از انتظارات برای افزایش نرخ بهره در آمریکا بوده است، فلز زرد برای قطع روند کاهشی ۳ ساله قیمت در سال جاری، با دشواری مواجه خواهد بود.
همزمان با کاهش قیمت طلا، حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز جمعه برای هفتمین روز کاهش یافت و به ۲۱٫۸۷ میلیون اونس رسید که پایین ترین رقم از سپتامبر ۲۰۰۸ تاکنون بود.
بر اساس آمارهای صندوق بین المللی پول، آلمان در ماه گذشته میلادی، حجم ذخایر طلای خود را ۲٫۳۹۵ تن کاهش داد، در حالی که روسیه و قزاقستان به افزایش ذخایر طلای خود ادامه دادند.
پس از کاهش ارزش سهام در بورس آمریکا و کاهش جذابیت سود اوراق قرضه، در حالی که بازارها منتظرند تا ببینند آیا نشست این هفته فدرال رزرو می تواند ارزش دلار را افزایش دهد یا نه، ارزش دلار در برابر یورو و ین کاهش داشت.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *