پست وبلاگ

طلا به ۱۱۰۹ دلار رسید

با وجود این که سرمایه گذاران خود را برای افزایش احتمالی نرخ بهره در سال جاری میلادی آماده می‌کنند و در حال خارج کردن پول خود از صندوق‌های سرمایه گذاری هستند، قیمت طلا روز جمعه اندکی افزایش یافت.

فعالان بازار اکنون در انتظار انتشار گزارش بازار کار آمریکا در اواخر امروز هستند تا میزان قدرت اقتصاد آمریکا و نحوه تأثیرگذاری آن بر سیاست پولی فدرال رزرو را بسنجند.

بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز با ۵ دلار افزایش به ۱۱۰۹ دلار رسید که فاصله چندانی از پایین‌ترین رقم از ۱۱ سپتامبر تاکنون (۱۱۰۲ دلار و ۳۵ سنت) که در جلسه قبل به ثبت رسید، نداشت. قیمت فلز زرد در این هفته ۳ درصد کاهش یافته که بیشترین کاهش از یک هفته منتهی به ۲۴ جولای تاکنون بوده است.

مؤسسه ان‌زد در یادداشتی نوشت: «با افزایش احتمالی افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر، قیمت طلا همچنان در حال کاهش است».

حجم دارایی‌های اس‌پی‌دی‌آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا به ۶۷۱٫۷۷ تن رسید که پایین‌ترین رقم از  اواسط ماه اوت تاکنون بود. تنها در روز پنجشنبه، حجم دارایی‌های گلد تراست، ۸٫۳۴ تن کاهش یافت که بیشترین کاهش روزانه از ۱۷ جولای تاکنون بود.

جانت یلن، رئیس فدرال رزرو آمریکا روز چهارشنبه گفت، افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر اگر با آمارهای اقتصادی آینده توجیه شود، یک احتمال زنده خواهد بود.

رئیس فدرال رزرو شعبه آتلانتا روز چهارشنبه گفت، فدرال رزرو در بیانیه ماه اکتبر خود تلاش کرد سرمایه گذاران را در مورد افزایش احتمالی نرخ بهره در ماه دسامبر قانع کند و در این کار خود نیز موفق بود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *