پست وبلاگ

قیمت طلا ۶دلار افزایش یافت و به ۱۱۵۹دلار در هر اونس رسید

به گزارش اکوتو ، پس از رشد ضعیف بخش کارخانه ای در چین و کاهش نگرانی ها از افت شدید رشد اقتصادی چین، تقاضا برای طلا افزایش یافت و موجب شد قیمت فلز زرد بالاترین میزان رشد در بیش از یک ماه گذشته را سپری کند.

فعالیت های تولیدی در کارخانجات چین در ماه اوت، همزمان با کاهش تقاضای داخلی و تقاضا برای صادرات در این کشور، سریعترین روند کاهشی خود را در حدود ۶ سال و نیم اخیر شاهد بود و این موضوع بر نگرانی ها در مورد کاهش تقاضا برای نفت از جانب دومین مصرف کننده نفت جهان افزود.

سهام های آسیایی صبح جمعه به تبعیت از بازار وال استریت شاهد افت بود که ناشی از نگرانی ها از کاهش رشد اقتصاد جهانی به دلیل عملکرد ضعیف اقتصاد چین بود.یک بحران بدهی کوچک در شمال چین موجب ایجاد ترک هایی در یکی از ستون های مالی طرح احیای اقتصادی چین شده است.

دانیل هاینس، از موسسه ای ان زد در سیدنی در این باره گفت: «ما قطعا شاهد اندکی افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری در بازار طلا بوده ایم.»وی افزود، بالا رفتن احتمال تعویق افزایش نرخ بهره در آمریکا تا ماه دسامبر پس از انتشار آمارهای نه چندان مثبت اقتصادی، دیگر عامل تقویت قیمت طلا بوده است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۶ دلار افزایش به ۱۱۵۹ دلار رسید.یک تاجر طلا در سنگاپور گفت: «رسیدن قیمت طلا به بالای ۱۱۵۶-۱۱۵۷ دلار نشان دهنده تمدید روند افزایشی است.»

ارزش دلار امروز در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی به پایین ترین رقم خود رسید و این موجب شد تا قیمت طلا برای دارندگان سایر ارزها ارزان تر شود.اظهارات مقامات فدرال رزرو در هفته جاری در مورد احتمال عدم افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر به دلیل نرخ پایین تورم و عملکرد ضعیف اقتصاد جهانی، عامل کاهش ارزش دلار بوده است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *