پست وبلاگ

قیمت طلا پس از ۷ هفته کاهش ۲ درصد افزایش پیدا کرد

به گزارش اکوتو ،  در حالی که چین بازارهای جهانی وحشت زده را آرام کرده و آمارهای قوی از میزان خرده فروشی در آمریکا پیش بینی ها برای افزایش نرخ بهره در آینده نزدیک را مجددا قوت بخشیده است، قیمت طلا روز جمعه به ۱۱۱۷دلار رسید.
پس از کاهش ارزش یوان چین در اوایل هفته جاری که موجب شد سرمایه گذاران سرمایه های خود را به سمت بازارهای کم ریسک تر هدایت کند، قیمت طلا همچنان در مسیر ثبت اولین هفته رشد پس از هفت هفته متوالی کاهش قرار دارد.
پس از آنکه بانک مرکزی چین اعلام کرد که  با توجه به عوامل پایه ای قوی اقتصاد این کشور، دلیلی برای کاهش بیشتر ارزش یوان وجود ندارد، ارزش پول ملی چین تثبیت شد و بازارهای مالی شاهد آرامش نسبی شدند.
جیمز استیل، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «کاهش بیشتر در شکنندگی بازارها ممکن است بخشی از افزایش های اخیر قیمت طلا را خنثی کند.»
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا پس از رسیدن به رقم ۱۱۲۶ دلار و ۳۱ سنت در روز پنجشنبه که بالاترین رقم ۲۰ جولای تاکنون بود، امروز با ۲ دلار افزایش نسبت به جلسه قبل به ۱۱۱۷ دلار رسید. کاهش قیمت های روز پنجشنبه به افزایش ۵ جلسه متوالی قمیت طلا که طولانی ترین دوره رشد از ماه می تاکنون بود خاتمه داد.
با این حال، قیمت طلا پس از ۷ هفته کاهش متوالی که طولانی ترین دوره کاهش از ۱۹۹۹ تاکنون بوده، از ابتدای هفته جاری تاکنون حدود ۲ درصد افزایش داشته است.
در حالی که نگرانی ها از کاهش بیشتر ارزش یوان چین کاهش یافته، افزایش میزان خرده فروشی در آمریکا در ماه جولای امیدها برای افزایش نرخ بهره در آینده نزدیک را مجددا زنده کرده است.
کاهش ارزش یوان این گمانه زنی را تقویت کرده بود که فدرال رزرو آمریکا ممکن است افزایش نرخ بهره را به تاخیر بیاندازد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *