پست وبلاگ

قیمت طلا ۲ دلار افزایش یافت و به ۱۱۶۶ دلار در هر اونس رسید

به گزارش اکوتو ، در حالی که سرمایه گذاران در آستانه نشست فدرال رزرو که از اواخر امروز آغاز می شود، از انجام معاملات عمده خودداری می کنند و منتظر سرنخ هایی از زمان افزایش نرخ بهره در آمریکا هستند، قیمت طلا امروز در بالای ۱۱۶۰ دلار باقی ماند.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با افزایش ۲ دلاری به ۱۱۶۶ دلار رسید. قیمت فلز زرد روز جمعه به نزدیکی پایین ترین رقم ۲ هفته اخیر (۱۱۵۸ دلار و ۷۷ سنت) سقوط کرد، اما از آن موقع تاکنون به دلیل افت نسبی ارزش دلار، افزایش داشته است.
پس از آنکه آمارها نشان داد که میزان فروش خانه های نو در آمریکا در ماه سپتامبر کاهش داشته و همچنین به دلیل فضای محتاطانه قبل از نشست ۲ روزه فدرال رزرو، امروز ارزش دلار کاهش داشت.
انتظار نمی رود فدرال رزرو آمریکا در نشست این هفته نرخ بهره را افزایش ندهد، اما تعداد سرمایه گذارانی که احتمال می دهند نرخ بهره تا قبل از پایان امسال بالا برده شود، رو به افزایش است. پس از نشست این هفته، فدرال رزرو یک نشست دیگر در ماه دسامبر خواهد داشت.
جیمز استیل، تحلیلگر اچ اس بی سی گفت، پس از آمارهای ضعیف هفته گذشته  از بازار مسکن و افت ارزش دلار، قیمت طلا تثبیت شد.
وی افزود: «طلا در حال دریافت مقداری اکسیژن از بلاتکلیفی سرمایه گذاران به دلیل اختلاف نظرهای موجود در درون فدرال رزرو است.»
سیاستگذاران فدرال رزرو نگران تضعیف رشد اقتصاد جهانی و مختل شدن رشد اقتصادی امرکیا در نتیجه افزایش ارزش دلار هستند، اما پیام های ضد و نقیضی را در مورد زمان افزایش نرخ بهره به بازار ارسال می کنند.
اگر جانت یلن، رئیس فدرال رزرو آمریکا می خواهد گزینه افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر را همچنان در بازی نگه دارد، باید لحن محکم تری در نشست این هفته فدرال رزرو اتخاذ کند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *