پست وبلاگ

قیمت طلا به ۱۰۷۸ دلار و ۶۱ سنت رسید.

به گزارش اکوتو ، کاهش ارزش دلار و افزایش تنش ها پس از ساقط شدن جنگنده روسی به دست ترکیه موجب شد که طلا افزایش قیمت های جلسه خود را ادامه دهد، اما به دلیل احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا در ماه آینده میلادی، این افزایش قیمت محدود بود.

ترکیه دیروز یک جنگنده روسی را در نزدیکی مرز سوریه ساقط کرد و اعلام نمود که این هواپیما حریم هوایی ترکیه را نقض نموده بود.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در واشنگتن با یکدیگر ملاقات کردند و نسبت به افزایش تنش ها هشدار دادند. دبیرکل ناتو نیز اعلام کرد که این اتحادیه در کنار ترکیه است.

تنش ها در خاورمیانه موجب افت شاخص ها در بازارهای بورس و کاهش ارزش دلار شد و ارزش ین ژاپن، طلا و اوراق قرضه دولتی را افزایش داد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا پس از افزایش ۰٫۶ درصدی در روز سه شنبه، امروز نیز ۰٫۳ درصد افزایش داشت و به ۱۰۷۸ دلار و ۶۱ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز پس از افزایش نزدیک به یک درصدی در جلسه قبل، امروز نیم درصد افزایش داشت.

جیمز استیل، تحلیلگر موسسه اچ اس بی سی گفت: «در حالی که ما فکر می کنیم قیمت طلا ممکن است (تحت تاثیر افزایش تنش ها) بالا برود، انتظار نداریم این رشد قیمت ها قوی باشد و افزایش ملایمی را پیش بینی می کنیم.»

به رغم افزایش قیمت های اخیر، طلا فاصله چندانی از پایین ترین رقم حدود ۶ سال اخیر (۱۰۶۴ دلار و ۹۵ سنت) که هفته گذشته به ثبت رسانده بود نگرفته است.

سرمایه گذاران اکنون در انتظار انتشار آمارهای بیسشتر از اقتصاد آمریکا در اواخر روز چهارشنبه هستند تا میزان سلامت اقتصاد آمریکا را تخمین بزنند. با این حال انتظار می رود در آستانه تعطیلات جشن شکرگذاری در آمریکا در روز پنجشنبه، حجم معاملات در بازار پایین باشد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *