پست وبلاگ

آتش‌سوزی در مراتع و درختان کوه «تل رش»

به گزارش اکوتو ، رئیس منابع طبیعی شهرستان لنده از وقوع آتش‌سوزی در مراتع و درختان کوه «تل رش» روستای قیام از توابع شهرستان لنده خبر داد.خسرو محمدی افزود: یک فقره آتش در کوه تل رش روستای قیام از توابع شهرستان لنده رخ داد.

وی اظهار کرد: چهارشنبه ۲۸مرداد ۹۴ساعت ۱۳ظهر طی تماس تلفنی از افراد روستا مطلع و در اولین فرصت با فاصله سه ساعته به محل آتش‌سوزی رسیدیم.رئیس منابع طبیعی شهرستان لنده خاطرنشان کرد: مردم عادی روستاهای اطراف و منابع طبیعی و مأموران انتظامی بیشترین نقش را در خاموش کردن آتش‌سوزی که ۱۰ساعت به طول انجامید را داشتند.

محمدی تصریح کرد: آتش‌سوزی رخ داده از حوزه‌ی استحفاظی بهبهان شروع و به‌وسیله باد شدید به منطقه تل رش قیام سرایت کرده که در این آتش‌سوزی ۲۰هکتار طعمه حریق شده و بقیه در حوزه‌ی استحفاظی بهبهان انجام شده است.وی افزود: علت آتش‌سوزی هنوز مشخص نشده و کارشناسان در حال بررسی مقدار هکتار آتش گرفته هستند.وی افزود: علت آتش‌سوزی هنوز مشخص نشده و کارشناسان در حال بررسی مقدار هکتار آتش گرفته هستند.

رئیس منابع طبیعی شهرستان لنده خاطرنشان کرد: بیشترین خسارت به پوشش گیاهی و علوفه‌ها وارد شده است.منطقه تل رش قیام از توابع شهرستان لنده می‌باشد که انواع گونه‌های گیاهی، پرندگان، حیوانات مختلف از جمله پلنگ آسیایی، خرس و کبک است.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *