پست وبلاگ

دلار در آستانه رفع تحریم‌ها نزولی شد

صرافی‌های خیابان فردوسی امروز نیز مانند روز گذشته شاهد کاهش قیمت دلار بودند، این کاهش قیمت درحالی رخ داد که بازار ارز چند هفته‌ای با افزایش نرخ ارز و ثبت رکوردهای تازه از دلار در بازار همراه بود.

اما کاهش دلار زمانی رخ داد که دولتی‌ها رسماً موضع خود در قبال بازار ارز را اعلام کردند هرچند این اعلام موضع با چند هفته تأخیر همراه بود ولی طبق اعلام بانک مرکزی بازار ارز بعد از اجرای برجام وضع بهتری خواهد داشت.

و البته معاون وزیر نفت نیز قول داده که نرخ دلار و طلا بعد از اجرای برجام ارزان شود. این قول معاون زنگنه خیلی زودتر از برجام اجرایی شد و از روز گذشته مدار بازار برگشت.

همچنین امروز سخنگوی دولت در نشست خبری با خبرنگاران بار دیگر موضع دولت را تکرار و تأکید کرده که دولت قصد افزایش قیمت ارز را ندارد.

به نظر می‌رسد بعد از شکست سکوت دولتی‌ها بازار بلافاصله واکنش نشان داده و این مهم به‌وضوح در قیمت‌ها نمایان است.

بر همین اساس امروز سه‌شنبه ۲۲ دی ماه صرافی‌ها دلار را به‌قیمت ۳۶۷۸ تومان فروختند. روز گذشته دلار در بازار ۳۷۰۰ تومان قیمت خورده بود.

در بازار سبزه‌میدان نیز هر گرم طلای ۱۸عیار با کاهش قیمت نسبت به دیروز معادل ۹۵ هزار و ۷۱۰ تومان فروخته می‌شود ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۰۹۱٫۸ دلار قیمت گذاری شده است.

سکه‌فروش‌های سبزه‌میدان امروز هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید را ۹۴۳هزار تومان، سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم را ۹۳۹هزار تومان، نیم‌سکه بهار آزادی را ۴۷۵هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی را ۲۵۸هزار تومان و سکه یک‌گرمی را ۱۷۱هزار تومان برای فروش قیمت زده‌اند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *