پست وبلاگ

طهماسبی نمونه بارز یک نیمکت نشین بی حاشیه و محبوب هواداران

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در فصل گذشته به دلیل مشکلات دروازه خود، بارها و بارها ضربه خورد و امتیازات مهمی را از دست داد. تا جایی که اشتباهات مکرر حامد لک حتی جام قهرمانی را از دستان تونی و شاگردانش ربود تا اهمیت وجود یک دروازه بان مطمئن بیش از بیش در فوتبال احساس شود.

پس از پایان لیگ چهاردهم و ناکامی سرخ ها در رسیدن به اولین قهرمانی لیگ برتر خود، مدیران باشگاه هر دو دروازه بان خود را رد کرده تا در فصل جدید از وجود یک گلر خوب بهره ببرند. مسئولان باشگاه در این زمینه وسواس زیادی نشان دادند و دروازه بان های بزرگ زیادی برای قفس توری تراکتوری ها مطرح شد اما گزینه ها یکی پس از دیگری به بن بست رسیدند تا کار جذب دروازه بان به روز های پایانی بکشد.

مدیران باشگاه پس از ناکامی از جذب دروازه بان های بزرگی همچون مهدی رحمتی، علیرضا بیرانوند، رحمان احمدی و نیلسون کوریا به فکر یک گلر جوان و آینده دار افتادند و در نهایت محمدرضا اخباری را به عنوان دروازه بان دوم جذب نمودند. باشگاه پس از بررسی گزینه های باقی مانده به مهرداد طهماسبی، پدیده بی چون و چرای نیم فصل دوم تیم صبای قم رسیدند. گلر باتجربه و مطمئنی که می توانست هر تیمی را از وجود یک گلر خوب بی نیاز کند.

پس از شروع لیگ پانزدهم دروازه بانی که قرار بود به عنوان گلر شماره یک وارد زمین شود کسی نبود جز اخباری جوان. اخباری در بازی های بعدی آنقدر برای تیم تراکتور خوب کار کرد که به غیر از یک بازی در تمام بازی ها به عنوان گلر اول تیمش شناخته شد و در یک بازی باقی مانده نیز به دلیل اخراج طهماسبی در جام حذفی، جانشین همبازیش شد.

طهماسبی با وجود اینکه یک گلر ۳۰ ساله بود و دوران پایانی فوتبال خود را سپری می کرد، هیچگاه به نیمکت نشینی خود اعتراض نکرده و همواره از عملکرد همتای خود تعریف و تمجید می کرد. همین خصوصیت بی حاشیه بودن و عدم اعتراض به نیمکت نشینی های متوالی، طهماسبی را محبوب هوادارن کرد و در تمرینات این تیم نیز به کرات توسط هواداران پرشور آذربایجان تشویق می شد اما طهماسبی برای بازگشت به دوران اوج خود نیاز به تیمی داشت که بتواند در آن بازی و سالهای پایانی فوتبال خود را به بهترین نحو سپری کند.

با شروع نقل و انتقالات نیم فصل، تیم هایی که در امسال در دروازه خود دچار مشکل شده بودند به سراغ دروازه بان های خوب لیگ ایران رفتند و طهماسبی یک از این گزینه ها بود. تیم های پرسپولیس و فولاد خوزستان که هر یک به دلایلی با بحران بی دروازه بانی دست و پنجه نرم می کردند از مشتری های این دروازه بان بودند. تیم تراکتورسازی نیز پیشنهاد معاوضه گلر خود با یکی از بازیکنان مهرداد جماعتی و بنگستون را داده بود که مورد موافقت هیچ کدام از باشگاه ها قرار نگرفت.

در نهایت با موافقت قلعه نویی با جدایی طهماسبی، این بازیکن پس از خداحافظی در تمرین امروز سرخپوشان و صدور رضایتنامه وی، گلر بی حاشیه تراکتوری ها برای مذاکره و صحبت های نهایی راهی شهر تهران شد تا کار های انتقال خود به تیم پرسپولیس را جور کند.

شاید طهماسبی را بتوان به عنوان نمونه یک نیمکت نشین بی حاشیه و محبوب معرفی کرد. بازیکن دوست داشتنی  که به تصمیم مربی خود احترام گذاشت، اعتراض نکرد، برای تیم حاشیه درست نکرد و در نهایت با روی خوش از هواداران و مسئولان باشگاه جدا شد.

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

2 دیدگاه در “طهماسبی نمونه بارز یک نیمکت نشین بی حاشیه و محبوب هواداران

  1. ما اذري ها از اخلاق خوب ورفتار بزرگمنش ان تشكر ميكنم وهميشه طرفدارش هستيم اگر ماندي روي چشم ما جا داري اگه رفتي برايت ارزوي توفيق وسلامتي ميكنيم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *