پست وبلاگ

تحلیل گل های زده ذوب آهن در لیگ پانزدهم؛ رضایی، حسن زاده و رجب زاده بازیکنان خطرناک این تیم

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در هفته دهم از سری مسابقات لیگ پانزدهم میزبان تیم ذوب آهن اصفهان خواهد بود.

این دیدار حساس فردا سه شنبه از ساعت ۱۵:۳۰ در ورزشگاه یادگار امام تبریز برگزار خواهد شد.

سایت اکوتو، گل های زده ذوب آهن در لیگ پانزدهم و بازیکنان خطرناک و تاثیرگذار این تیم را مورد ارزیابی قرار داده و در اختیار هواداران پرشور آذربایجان قرار داده است:

نقاط قوت تیم: ضد حمله های خطرناک و سانتر از جناحین

بررسی گل های زده ذوب آهن نشان می دهد که این تیم بیشتر گل های خود را از طریق  ضد حمله و فرار مهاجمان تند و تیز خود و سانتر از جناحین به ثمر رسانده است و به نوعی نقاط قوت این تیم می باشد. کاری که ذوبی ها به خوبی در بازی های مقابل سرخابی های پایتخت و فولاد انجام و موفق به شکست حریفان خود شدند.

نکته ی دیگری که در مورد این تیم وجود دارد توانایی بالا در نتیجه گیری در بازی های غیر خانگی می باشد به طوری که شاگردان یحیی پیش از این در ۴ بازی از ۵ بازی انجام شده در خارج از خانه موفق به کسب هر سه امتیاز بازی شده اند که این می تواند یک زنگ خطر برای تراکتور باشد. دلیل این موفقیت شاید در بسته بازی کردن تیم های حریف در استادیوم شهر اصفهان باشد که باعث تنگ شدن فضا برای مهاجمان ذوب آهن  و مانع ایجاد موقعیت گل می شود و در نکته ی مقابل در بازی های غیر خانگی تیم های حریف تمایل زیادی برای رسیدن به پیروزی دارند و در این صورت این تیم اصفهانی فضاهای زیادی برای یورش به دروازه حریفان را پیدا می کند و باعث پیروزی در نبرد های غیر خانگی می شود.

طبق پیش بینی های هواشناسی امکان دارد در حین این بازی، شاهد بارش باران در شهر تبریز و ورزشگاه یادگار امام تبریز باشیم.  اتفاقی که یحیی در کنفرانس قبل از بازی هم به آن اشاره کرد و گفت که برای بازی در این شرایط هم برنامه دارد تا با استفاده از توپ های بلند به گل دست یابد. تیم ذوب آهن با توجه به بازیکنان بلند قدی که دارد به راحتی می تواند از این طریق به گل برسد و تونی باید در بازی فردا چاره ای برای مهار بازیکنان سرزن تیم حریف بیاندیشد تا در صورت نامساعد بودن شراط جوی و زمین مسابقه، با تغییر تاکنیک بتواند از توپ های بلند نهایت استفاده را ببرد.

بازیکنان تاثیرگذار:  کاوه رضایی، مسعود حسن زاده و مهدی رجب زاده

رضایی حسن زاده رجب زاده

تیم ذوب آهن با داشتن بازینان سرعتی در ضد حمله ها بسیار موفق می باشد به طوری که بیش از نیمی از گل های خود را از طریق فرار های عالی مهاجمان تند و تیزش به ثمر رسانده اند. این تیم در مقابل تیم استقلال تهران با استفاده از همین ترفند و با فرار های بی امان کاوه رضایی ۲ گل زد و پیروز میدان شد. در بازی مقابل پرسپولیس ذوبی ها از روش سانتر از جناحین توسط بازیکن باتجربه ای مثل رجب زاده به گل رسید. سانتری که به وسیله بازیکن باهوش و سرزنی مثل رضایی به تور دروازه سرخ ها چسبید و بازی باخته را تبدیل به برد کردند. تیم ذوب آهن بیش تر با کارهای تیمی به دروازه حریفان نزدیک می شود و داشتن بازیکنان باهوشی مثل رجب زاده، حسن زاده، رضایی و تبریزی در این تاکنیک به یحیی کمک شایانی می کند. البته نباید از قاسم حدادی فر که سابقه بازی در همین تراکتور هم دارد چشم پوشید. بازیکنی که در دو بازی گذشته خوش درخشیده و در تغذیه مهاجمان نقش بسزایی ایفا کرده است.

حالا باید منتظر ماند و دید تقابل دو مربی نسل متفاوت فوتبال کشورمان چگونه پیش خواهد رفت. این را هم باید اضافه کرد که تیم تراکتور  اگر می خواهد خود را در جمع مدعیان قرار دهد چاره ای جز پیروزی در این مسابقه حساس را نخواهد داشت. مسابقه ای که این بار با حضور هواداران پرشور آذربایجان انجام خواهد شد و این به جذابیت های این بازی اضافه خواهد کرد.

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *