پست وبلاگ

طاقبستان پر آب شد ؛ زندگی جریان پیدا کرد

به گزارش گروه گردشگری اکوتو ، از عصر روز گذشته با طغیان چشمه‌های سراب طاقبستان، آب به این محوطه تاریخی بازگشته و برای ساعاتی چشمه‌های سراب محوطه تاریخی طاقبستان که از اواخر هفته گذشته خشک شده بود، دوباره پر آب شدند که شاهدان از به‌جریان افتادن آب در این منطقه خبر می‌دهند.

برپایه این گزارش از عصر روز گذشته تا ساعت ۶ صبح امروز در چندین نوبت آب به این چشمه‌ها بازگشته ولی پس از مدتی با تخلیه آب از چشمه خشکسالی به این اثر طبیعی و تاریخی برگشته است که بنا‌به‌ اعلام میراث فرهنگی کرمانشاه، کارشناسان در حال بررسی وقوع این پدیده هستند.

از اواخر هفته گذشته و در ۲ روز چشمه‌های سراب محوطه تاریخی طاقبستان خشک شدند که اداره‌کل محیط زیست استان کرمانشاه وقوع این پدیده را در اثر عواملی همچون خشکسالی‌های پی در پی و حفر چاه‌های غیرمجاز در بالادست چشمه در داخل منطقه تنگه کنشت بیان کرده است.

حال آنکه آب منطقه‌ای استان کرمانشاه با رد فرضیه فعالیت چاه‌ها در منطقه تنگ کنشت می‌گوید خشکسالی‌های پیاپی به طور متوسط در هر ماه ۴۰۰ لیتر از آبدهی سراب طاقبستان کم می‌کرده که در نهایت خشک شدن این سراب را سبب شده است.

براساس اعلام میراث فرهنگی کرمانشاه چشمه‌های طاقبستان یکی از شاخص‌های ۱۰‌گانه و مهم برای ثبت جهانی این محوطه تاریخی است که کمیته‌ای برای احیای سریع‌تر و جمع‌آوری ایده‌ها و نظرات در این رابطه تشکیل شده تا سراب طاقبستان از مرگ نجات یابد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *