پست وبلاگ

تدوین سند گردشگری در کشور

به گزارش اکوتو ، سمیع‌الله حسینی مکارم، ظهر امروز در گردهمایی معاونان توسعه مدیریت و ذیحسابان سازمان میراث فرهنگی اظهار داشت: سند گردشگری در کشور با تلاش کارشناسان و استفاده از ظرفیت‌های موجود در حال تدوین است و این تدوین در حالی انجام می‌شود که در برنامه ششم توسعه کشور، دو بند به طور مستقیم به گردشگری اختصاص داده شده است.

وی گفت: از ابتدای سال ۹۴ حضور گردشگران خارجی در کشور ۹ درصد افزایش داشته که با توجه به شرایط ایجاد شده در کشور این میزان افزایش می‌یابد.

حسینی مکارم با اشاره به صدور ویزای فرودگاهی در کشور افزود: طرح “توریست کارت” برای افراد خارجی نیز درحال اجراست و اجرایی‌شدن این طرح تاثیر مستقیم بر افزایش حضور گردشگران دارد.

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی گفت: هم اینک ۵۰ اثر تاریخی کشور در فهرست موقت سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (یونسکو) برای ثبت جهانی قرار دارد.

وی افزود: در شش ماه اخیر بیش از ۴۰۰ اثر تاریخی و طبیعی ایران در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده و در این میان استان فارس جایگاه ویژه‌ای در ثبت آثار ملی و جهانی دارد.

حسینی‌مکارم با اشاره به برنامه واگذاری بناهای تاریخی به بخش خصوصی خاطرنشان کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال ۳۵۰ بنای تاریخی به طور مشارکتی به بخش خصوصی و غیردولتی واگذار شده است.

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی گفت: در شهرهای شیراز و کرمان برخی از اماکن تاریخی برای مرمت و بهره‌برداری به شهرداری‌ها واگذارشده است.

وی با اشاره به پروژه‌های ملی و بزرگ حوزه میراث فرهنگی در استان فارس، اظهار داشت: هم اکنون شش پروژه بزرگ در این استان در حال اجراست که براساس برنامه‌ریزی به عمل آمده تا اواخر سال آینده پروژه باغ موزه مشاهیر و مرکز سعدی‌شناسی به بهره‌برداری می‌رسد.

حسینی تصریح کرد: مرکز سعدی‌شناسی یکی از پروژه‌های فرهنگی بزرگ استان فارس است که برای اتمام به ۱۷ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که ۷ میلیارد ریال از اعتبارات ملی و مابقی از اعتبارات استانی باید به این مرکز تخصیص یابد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *