پست وبلاگ

طلا به ۱۱۳۸ دلار رسید

در حالی که سرمایه گذاران نگران اند که فدرال رزرو آمریکا امسال نرخ بهره را افزایش دهد، قیمت طلا امروز به پایین ترین رقم ۴ هفته گذشته رسید و افت قیمت ها برای چهارمین جلسه متوالی تداوم یافت.
تصویر فنی بازار طلا بدتر شده و تجار در مورد کاهش بیشتر قیمت ها در آینده هشدار می دهند. تقاضای فیزیکی و ورود سرمایه گذاران به بازار طلا نیز موجب تقویت قیمت طلا نشده است.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در معاملات اولیه امروز ابتدا به رقم ۱۱۳۴ دلار و ۶۰ سنت رسید که پایین ترین رقم از ۵ اکتبر تاکنون بود، اما سپس اندکی ترمیم شد و به ۱۱۳۸ دلار رسید که کاهش ۴ دلاری داشته است.
این احتمال که کند شدن اقتصاد جهانی ممکن است درال رزرو رام تقاعد کند تا افزایش نرخ بهره را به سال آینده موکول کند موجب شد تا قیمت طلا در ماه گذشته افزایش یابد. اما موضع تهاجمی فدرال رزرو در هفته گذشته موجب شد که موج فروش طلا به قیمت پایین در بازار به راه بیافتد.
جیمز استیل تحلیلگر اچ اس بی سی گفت: «اگر بخواهیم قیمت طلا یک افزایش پایدار را تجربه کند، احتمالا باید تقاضا برای واردات فلز زرد از جانب بازارهای نوظهور افزایش یابد.»
تجار گفتند، در حالی که کاهش قیمت ها موجب جذب خریداران شده بود، تقاضا در آسیا برای طلا با نزدیک شدن به پایان هفته گذشته اندکی افزایش یافت. اما تفاوت قمیت طلا در بازارهای داخلی با بازار جهانی تا حد زیادی بدون تغییر باقی ماند که نشان می داد تقاضا به میزان قابل توجهی افزایش نیافته است.
تقاضا در خارج از آسیا نیز افزایش چندان زیادی نداشت. میزان فروش سکه ضرابخانه آمریکن ایگل در ماه اکتبر ۷۳ درصد کاهش داشت.
حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست، بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا در روز جمعه ۰٫۳ درصد کاهش داشت و به ۶۹۲٫۲۶ تن رسید.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *