پست وبلاگ

سربازی که قدر تراکتور و هوادارانش را دانست/می شود هم سرباز بود و هم ستاره!+عکس

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ سروش رفیعی، هافبک خلاق تراکتورسازان با پایان یافتن نیم فصل رقابتهای لیگ برتر در جمع چهار بازیکن برتر لیگ پانزدهم قرار گرفته است. بازیکن سربازی که بدون حاشیه به کار خود ادامه می دهد و پله های ترقی را یکی پس از دیگری می پیماید.

بازیکنی که در زمان حضور در تیم فولاد خوزستان تبدیل به پدیده فوتبال ایران شد و خیلی از تیم ها برای داشتن آن سر و دست می شکاندند. اما شرایط به یک باره برای این بازیکن دوست داشتنی تغییر کرد. رفیعی به مانند بازیکنان سرشناس دیگر در جنجال باطل نمودن کارت معافیت بازیکنان یکی از این بازیکنان بود.

رفیعی پس از سپری کردن یک دوران ناموفق در لیگ چهاردهم و زمانی که به دور از گود به ادامه زندگی فوتبالیش امیدی نداشت، روزنه های امید برای این بازیکن شیرازی فوتبال کشورمان پدیدار شد و با اعلام سازمان لیگ مجوز بازی در یکی از تیم های نظامی را دریافت کرد. وی یکی از ورودی های پرشمار تیم تراکتورسازی به عنوان بازیکن سرباز بود. بازیکنی که از بدو حضور در تیم تراکتور به مانند دوران اوجش در فولاد بدون حاشیه فوتبالش را ادامه داد.

اما رفیعی با وجود اعتماد تمام و کمال تونی در بازی های ابتدایی لیگ امسال فرغ چندانی نشان نداد تا مشخص شود که دوری یک ساله وی از فوتبال تاثیر زیادی در عملکرد وی داشته است. این بازیکن ۲۵ ساله کم کم با انجام بازی های درخشان و تلاش مثال زدنی در جریان بازی توانست به دوران اوج خود برگردد و الان به همراه محمدرضا اخباری بهترین خرید امسال تیمش لقب گرفته است.

رفیعی بر خلاف همبازی سابقش بختیار رحمانی قدر بازی در تیم بزرگ و ریشه دار تراکتورسازی و از آن مهم تر هواداران فهیم آذربایجان را دانست و با سکوت و تلاش خود توانست بار دیگر نام خود را بر سر زبان ها بیاندازد. بازیکنی که اکنون در رده چهارم بهترین بازیکنان لیگ برتر قرار گرفته و با کسب میانگین نمره ۲/۶۸ و تنها با زدن ۲ گل به همراه مهدی طارمی، مرد ۹ گله تیم پرسپولیس رده چهارم را از آن خود کرده است. آمار گل پایین رفیعی و همچنین قرار گرفتن در کنار آقای گل لیگ امسال نشان دهنده تاثیر گذاری این بازیکن تند و تیز و پاس گل های مهمی که به مهاجمان تراکتورسازی داده است، می باشد.

آری می شود هم سرباز بود و هم ستاره. این در پاسخ به بازیکنانی است که معتقدند با دریافت پول ناچیز نمی توان عملکرد قابل قبول برای تیم انجام داد. البته بازیکنان سرباز دیگری نیز وجود دارند که مشابه رفیعی امسال برای موفقیت تیم محبوب آذربایجان جنگیده اند و با انجام بازی های درخشان از حالا مشتری های اروپایی خود را به خط کرده اند. بازیکنانی مثل اخباری، نریمان جهان، ثاقبی و آقایی جزو همین بازیکنان می باشد که با مغتنم شمردن فرصت بازی در تیم بزرگ تراکتورسازی هم باعث پیشرفت فوتبالی خود شده اند و هم باعث موفقیت تیم پرشورها.

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *