پست وبلاگ

صدور ویزای اربعین در ۴ شهر از هفته آینده

دبیر ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه صدور روادید برای زائران از هفته‌ آینده در چهار شهر کشور آغاز می‌شود، گفت: صدور ویزای اربعین ابتدا در شهرهای تهران، مشهد، اهواز و کرمانشاه انجام خواهد گرفت.

مجید آقابابایی در گفت‌وگو با تسنیم درباره آخرین تمهیدات اندیشیده شده با طرف عراقی برای صدور روادید زائران عتبات عالیات در مراسم اربعین حسینی(ع) امسال اظهار کرد: از هفته آینده صدور روادید اربعین توسط سفارت عراق در تهران و کنسولگریهای آن در شهرهای اهواز، کرمانشاه و مشهد آغاز خواهد شد که رفته رفته با نزدیک شدن به ایام محرم‌الحرام این دفاتر برای صدور روادید افزایش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: طبق توافق انجام شده با طرف عراقی قرار است تا غیر از این چهار مرکز، ۱۲ دفتر دیگر در سراسر نقاط کشور و استانهای مختلف به خدمات‌رسانی برای صدور روادید به زائران بپردازند.

دبیر ستاد مرکزی اربعین تصریح کرد: تصور می‌کنیم این افزایش مراکز صدور ویزای اربعین و گسترش آنها موجب تسهیل در صدور ویزا برای اربعین حسینی شود.

آقابابایی درباره قیمت ویزای اربعین نیز گفت: افزایش قیمت در ویزای اربعین امسال بسیار اندک خواهد بود و به‌زودی نرخ روادید اربعین را اعلام خواهیم کرد.

وی از کسانی که قصد سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی امسال را دارند خواست تا حتماً از روادید (ویزا) و گذرنامه معتبر استفاده کنند.

دبیر ستاد مرکزی درباره وضعیت مشمولانی که قصد عزیمت به سفر در ایام اربعین را دارند، گفت: کمیته امنیتی ــ انتظامی این موضوع را بررسی خواهد کرد و تمهیداتی برای این زائران می‌اندیشد.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *