پست وبلاگ

پیش‌بینی وقوع سونامی در ایران!

به گزارش اکوتو ، مسعود سلطانی‌فر پیش‌بینی کرده است که پس از اجرای توافق هسته‌ای افزایشی چشم‌گیر در شمار گردشگران خارجی که به ایران سفر می‌کنند، رخ دهد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران که با خبرگزاری آسوشیتدپرس مصاحبه کرده است، گفته است: در دوران پس از توافق هسته‌ای، ایران می‌تواند شاهد «سونامی» گردشگران خارجی باشد.گردشگری صنعتی پس از رفع تحریم‌ها، بیش از هر بخش دیگری شاهد رشد خواهد بود.

سلطانی‌فر افزود: گردشگری قطعاً موتور محرکه‌‌ای برای خروج اقتصاد از رکود خواهد بود. گردشگری ایران بازاری پررونق برای سرمایه‌گذاران است. انتظار داریم بعد از برداشته شدن تحریم‌ها، شاهد یک سونامی از گردشگران باشیم.

به گفته سلطانی‌فر، ایران در تلاش است تا موانع موجود برای ورود گردشگران به کشور را رفع کند، که صدور ویزای ۳۰ روزه برای اتباع ۱۹۰ کشور در فرودگاه، که برای ۱۵ روز هم قابل تمدید است، از جمله این برنامه‌هاست. همچنین قرار است از ابتدای سال آینده، صدور ویزای الکترونیکی آغاز شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی عنوان کرد‌: در سال گذشته در مجموع ۳ هزار ۴۰۰ گردشگر آمریکایی به ایران آمدند، در حالیکه این رقم در سال پیش از آن ۱۸۰۰ نفر بوده است.

وی در مورد کمبود امکانات اسکان گردشگران هم گفته است: ما باید تعداد هتل‌های ۴ و ۵ ستاره خود را از ۱۳۰ به ۴۰۰ برسانیم. در حال حاضر از محل صندوق توسعه ملی، منابع با بهره پائین را به سرمایه‌گذاران ارائه می‌کنیم تا هتل‌های مدرن بسازند.

به گزارش میراث فرهنگی، سلطانی فر افزود: پس از برداشته شدن تحریم‌ها، ما باید سیستم حمل و نقل هوایی خود را به روز کرده و هواپیماهای جدید بخریم. اما این امر زمان‌بر خواهد بود.

به نوشته آسوشیتدپرس، سلطانی‌فر در مورد حضور سرمایه‌گذاران آمریکایی گفته است: از گردشگران یا سرمایه‌گذاران آمریکایی استقبال می‌شود. هیچ مشکل یا محدودیتی برای سفر یا سرمایه‌گذاری آنها در کشور وجود ندارد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *