پست وبلاگ

سلطانی فر:صنعت گردشگری گنج پنهان است

«مسعود سلطانی فر» روز دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان های نوشهر و چالوس با اشاره به ظرفیت خوب و مناسب کشور بویژه در بخش گردشگری تاکید کرد: برای استفاده درست و هدفمند از این ظرفیت ها برنامه ریزی دقیق و کارشناسی ضروری است .
وی افزود: در حال حاضر درآمدهای بخش جابه جایی مسافر در دنیا یک هزار و ۵۰۰ میلیارد دلار است که سهم ایران از این بخش تنها ۲۵ میلیارد دلار است.
وی گفت: این میزان درآمد از محل جابه جایی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون مسافر در جهان بدست می آید و جمهوری اسلامی ایران در این بخش در رده پانزدهم جهان قرار دارد.
به گفته وی، حدود دو تا سه درصد از این درامد ها در بخش جابه جایی مسافر و نیم درصد نیز در بخش گردشگری سهم جمهوری اسلامی ایران است.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری علت توسعه نیافتگی برخی از استانهای کشور در حوزه های مختلف بویژه گردشگری را متاثر از بی برنامه بودن مسوولان ادوار گذشته دانست و گفت: رویکرد رئیس جمهوری جهت گیری به توسعه زیر ساخت ها با توجه به موقعیت منطقه ای ایران و انجام مطالعات و کار کارشناسی دقیق است.
معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه زمانی دولت تدبیر و امید در نظام جمهوری اسلامی شکل گرفت که با بسیاری از پروژه های نیمه تمام درکشور مواجه شده بود.
وی افزود: برای تکمیل پروژه های نیمه تمام در کشور ۴۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که اتمام همه آنها از محل تملک دارایی به شرط ثابت بودن نرخ تورم به ۱۰ تا ۱۵ ساله زمان نیاز دارد.
سلطانی فر گفت: در حال حاضر مهمترین برنامه دولت اجرای کامل پروژه های نیمه تمام بویژه در حوزه عمرانی و با مشارکت بخش خصوصی است.
وی همچنین با اشاره به تدوین مبانی اقتصاد مقاومتی و تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر عزم جدی مسوولان و دست اندرکاران در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: تنها راهکار مقابله با تحریم ها و تهدیدها تحقق این نوع اقتصاد است که می تواند اقتصاد کشور را بیمه کند.
معاون رییس جمهوری همچنین در خصوص ایجاد منطقه آزاد تجاری در غرب مازندران گفت: همانطوری که از سوی مسوولان مطرح شده ایجاد منطقه آزاد تجاری نیازمند یک فرایند زمانی است که باید روی آن کار کارشناسی انجام شود و این مهم باید حتما در کمیسیون های تخصصی مورد بررسی قرار گیرد.
وی در عین حال گفت: هر چند که شهرستان نوشهر با توجه به قدمت تاریخی داشتن بندر از شرایط لازم برای ایجاد منطقه تجاری اقتصادی نیز برخوردار است.در این جلسه فرمانداران شهرستان های نوشهر و چالوس ، ائمه جمعه و مدیران این دو شهرستان در غرب استان مازندران حضور داشتند.
دکتر روحانی و اعضای هیات دولت در بیست و سومین سفر استانی خود امروز دوشنبه مهمان مردم استان مازندران در شمال کشور هستند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *