پست وبلاگ

سقوط ۳۰۰۰ واحدی شاخص بورس از ۲۳ تیر

به گزارش گروه اقتصادی اکوتو ؛ بازار سرمایه برای ششمین روز پیاپی امروز هم منفی بود و با افت ۵۳۶ واحدی، شاخص بورس تا ارتفاع ۶۶ هزار و ۴۴۱ واحد پا پس گذاشت.بیشترین اثر منفی بر روند حرکتی شاخص بورس نیز در روزجاری توسط نمادهای معاملاتی و تجارت، رمپنا، وکار، وبصادر، اخابر و خساپا رقم خورد و معامله‌گران در بورس شاهد دادوستد ۴۹۰ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۱۰۹ میلیارد تومان در ۳۵ هزار نوبت بودند.
شاخص‌های اصلی بازار سرمایه نیز امروز منفی بودند به طوری که شاخص قیمت (وزنی – ارزشی) ۲۱۴ واحد، کل(هموزن) ۵۸ واحد، قیمت(هموزن) ۵۰ واحد، آزادشناور ۷۹۰ واحد و شاخص بازار اول ۵۰۱ واحد و بازار دوم ۴۱۹ واحد افت کردند.
در بازارهای فرابورس ایران نیز با جابجایی ۸۴ ملیون ورقه به ارزش ۱۱۶ میلیارد تومان در ۱۴ هزار نوبت، آیفکس ۵٫۲ واحد افت کرد و در کانال ۷۸۲ واحد متوقف شد.
به باور کارشناسان، تردید سرمایه‌گذاران در خصوص توقف روند کاهشی بازار از یک سو و عدم اعتماد به وعده‌های مسئولان در خصوص حمایت از بورس، موجب بی‌اعتمادی فعالان و تداوم روند نزولی بازار سهام شده است.

به گزارش تسنیم، شاخص بورس در روز ۲۳ تیرماه ۶۹۴۳۳ واحد بوده است.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *