پست وبلاگ

جشن شهر جهانی «سفال» در لالجین

با موافقت مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور در پی درخواست جمع کثیری از هنرمندان سفال لالجین برای برگزاری جشن شهر جهانی سفال در شهر لالجین، مراسم جشن شهر جهانی سفال در لالجین برگزار می‌شود.

در ادامه انتخاب لالجین همدان به عنوان شهر جهانی سفال، جمعی از هنرمندان سفال لالجین همدان طی نامه ای از رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور برگزاری جشن شهر جهانی سفال لالجین در این شهر را خواستار شدند.

گفتنی است، این هنرمندان اعلام کردند به همین منظور در لالجین تلاش می شود که برنامه ای در خور و شایسته شهر جهانی سفال برای میهمانان خارجی و داخلی برگزار شود.

لازم به ذکر است، مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور در پی درخواست این هنرمندان پرتلاش لالجین با برگزاری این مراسم در لالجین موافقت کردند.

به گزارش معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور؛ جشن شهر جهانی سفال لالجین صبح روز پنجشنبه ۴ شهریور ماه با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور، استاندار استان، شهردار، مدیرکل میراث فرهنگی استان و جمعی از مدیران ستادی و استانی و نیز هنرمندان سفال لالجین در شهرلالجین همدان برگزار می‌شود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *