پست وبلاگ

شیوه جدید سوء استفاده از تلگرام توسط هکر ها

به گزارش اکوتو ، سرهنگ حسن کوره‌بلاغی اظهار داشت: متاسفانه این روزها آمار سرقت اطلاعات شخصی کاربران توسط هکرها افزایش یافته به گونه‌ای که این هکرها با ایجاد پیام‌های جعلی در نرم‌افزار تلگرام و ارسال آن به حساب کاربری افراد، از اطلاعات افراد سوء استفاده می‌کنند.

رئیس پلیس فتای آذربایجان‌غربی گفت: افراد سودجو با شناسایی طعمه خود و ارسال پیامکی به نام شرکت تلگرام مبنی بر اینکه “برای جلوگیری از هک شدن تلگرام و سرقت اطلاعات شخصی خود پیامکی حاوی کد دستوری برای شما ارسال می‌شود که با ارسال آن برای ما، از هک شدن تلگرام خود خودداری کنید”به سوء استفاده از افراد می‌پردازند.

کوره‌بلاغی تصریح کرد: بنابراین به محض ارسال کد برای شماره مورد نظر، تلگرام شخص قربانی هک شده و هکر به تمامی اطلاعات از جمله تصاویر، فیلم‌ها، مخاطبین و لیست دوستان دسترسی پیدا می‌کند.

وی بیان کرد: بنابراین با دسترسی به اطلاعات شخصی قربانی، بزهکاران با تهدید به انتشار این اطلاعات، به اخاذی از آنان می‌پردازند.

رئیس پلیس فتای آذربایجان‌غربی افزود: در استفاده از شبکه‌های اجتماعی به هیچ عنوان نباید کد ورودی تلگرام خود را به مرجع درخواست کننده ارسال کرده و خود را در معرض گرفتار شدن به دام این گونه شیادان قرار داد.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *