پست وبلاگ

سیستان و بلوچستان مقصد گردشگری سال ۹۶ خواهد بود

علی اوسط هاشمی دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار کرد: برای تبدیل این استان به مقصد گردشگری باید زیرساخت های لازم در سال آینده مهیا شود.
وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان مکان های دیدنی بسیاری دارد که نظر هر گردشگر داخلی و خارجی را به خود جلب می کند.
استاندار سیستان و بلوچستان افزود: روستای گوردیم در کنارک یکی از مکانهای بدیع گردشگری محسوب می شود که فردی خارجی برای سرمایه گذاری در آن مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار پیشنهاد داده است.
هاشمی تصریح کرد: اصحاب رسانه و فعالان فرهنگی و گردشگری سیستان و بلوچستان باید از روش های مختلف مانند ایجاد گروه های تلگرامی، این استان را به کشور معرفی کنند.
وی با اشاره به رد لایحه مناطق آزاد در صحن علنی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: دولت یازدهم برای تصویب منطقه آزاد سیستان به عهد خود وفا کرد و آن را تا مجلس شورای اسلامی پیش برد اما این لایحه رای نیاورد.
وی بیان کرد: دولت در نظر داشت تا شش منطقه آزاد را معرفی کند اما نمایندگان مجلس شورای اسلامی این میزان را به حدود ۸۰ منطقه افزایش دادند. وی اظهار کرد: البته سیستان در نهایت به منطقه آزاد تبدیل خواهد شد و هم اینک مدیر آن نیز مشخص شده و کارهای مقدماتی در حال انجام است.
استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به باز شدن فضای اقتصادی کشور ادامه داد: تمام زمینه های لازم برای شکوفایی اقتصادی استان در فضای جدید حاکم بر کشور مهیا شده است.
هاشمی تصریح کرد: ۶۰۰ میلیارد دلار اعتبار در قرارداد امضا شده با کشور چین برای ۱۰ سال کشور درنظر گرفته شده که نام سیستان و بلوچستان هم در بندهای مختلف این قرارداد به چشم می خورد.
وی خاطر نشان کرد: هم اینک شرکت های خارجی از جمله ژاپن، اتریش و چین برای سرمایه گذاری در سیستان و بلوچستان اعلام آمادگی کردند.
هاشمی بیان کرد: توسعه کشورهای همجوار از جمله پاکستان سبب خوشحالی ایران است و برای این امر کمک های لازم از سوی جمهوری اسلامی انجام می شود.
وی اظهار داشت: سه هزار کیلومتر اتوبان شش بانده تا ۸۰ کیلومتری استان سیستان و بلوچستان در قرارداد امضا شده بین چین و پاکستان در خاک پاکستان احداث می شود که این موضوع می تواند کمک بزرگی برای اتصال ایران به این دو کشور باشد.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: براساس توافق انجام شده، اولویت نخست دولت در احداث راه آهن به خط چابهار به مشهد تعلق دارد.هاشمی ادامه داد: هم اینک در کارگاه احداث راه آهن چابهار به مشهد در جنوب سیستان و بلوچستان حدود هزار و ۷۰۰ نفر مشغول به کار هستند.
استاندار سیستان افزود: افزایش تخلیه و بارگیری در بندر چابهار از ظرفیت ۲٫۵ میلیون تن کنونی به ۸٫۵ میلیون تن از برنامه های دولت برای توسعه آن است.وی تصریح کرد: برای بهبود و توسعه وضعیت سواد مردم سیستان و بلوچستان، در سال جاری بیش از سه هزار معلم به صورت حق التدریس، خرید خدمت، رسمی و پیمانی در این استان مشغول به کار شدند.
هاشمی اضافه کرد: با پیگیری های انجام شده در ۱۲ منطقه در جنوب سیستان و بلوچستان که فاقد مدارس علوم پایه بودند این مدارس دایر شد.وی خاطر نشان کرد: هم اینک طرح عظیم آبرسانی به ۴۶ هزار هکتار زمین زراعی از طریق لوله به مزارع سیستان در هفت منطقه فعال شده است.استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ضریب امنیت این استان شرایط بسیار مطلوبی دارد که این موضوع سبب جذب سرمایه به این منطقه می شود.
هاشمی بیان کرد: به دلیل وجود تحریم ها و کاهش قیمت نفت، فشار زیادی به دولت وارد شده بود اما با این حال هیچ یک از طرح ها غیر فعال نشد و هم اینک پس از لغو تحریم ها این طرح ها سرعت گرفته است.
وی اظهار کرد: هم اینک طرح گاز رسانی به سیستان و بلوچستان در حال انجام است و ورق های آن نیز به مبلغ ۴۰ هزار میلیارد ریال خریداری و در کارخانه ساوه در حال تبدیل به لوله و انتقال به استان است.
نماینده دولت در استان افزود: ادامه طرح مسکن مهر از برنامه های دولت یازدهم است و به این منظور وام مربوط به آن از ۲۵۰ میلیون ریال به ۳۰۰ میلیون ریال افزایش یافته است.
وی تصریح کرد: بافت های فرسوده شهرهای زابل، زاهدان، چابهار و ایرانشهر قرار شده باز آفرینی شوند. استاندار سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: دبیرخانه ملی بازآفرینی بافت های فرسوده در سال آینده نیز در استان مستقر خواهد شد.
هاشمی بیان کرد: هم اینک برای احداث چهار واحد پتروشیمی در سیستان و بلوچستان مجوز گرفته شده و کلنگ احداث یکی از آنها نیز به زمین خورده است.
وی افزود: بازارچه های مرزی تا جایی که کشور مقابل توان فعالیت در آن را داشته باشد حمایت می شود و برای رسمی شدن بازارچه های مرزی ریمدان و پیشین نیز موافقت کشور پاکستان گرفته شده است.
استاندار ادامه داد: سیستان و بلوچستان با تولید ۲۵ هزار تن گوشت یکی از قطب های تولید گوشت کشور محسوب می شود و دام مربوط به این کار را از طریق مرزها و بازارچه ها وارد می کند.
وی با اشاره به انتخابات پیش رو تصریح کرد: انتخابات جنس مردمی دارد و هیات های اجرائی نیز زائیده افکار عمومی یک جامعه هستند.استاندار سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: هیات های اجرائی متولی اصلی انتخابات و دولت پشتیبان این امر است.هاشمی اظهار کرد: تدارکات لازم برای برگزاری انتخابات در سیستان و بلوچستان انجام شده و امیدواریم شاهد حضور حداکثری مردم باشیم. وی گفت: برجام یک فرصت بزرگ برای ایران اسلامی است. هاشمی با تبریک دهه مبارک فجر تصریح کرد: برنامه ها و طرح های زیادی در دهه فجر در سیستان و بلوچستان افتتاح و اجرا می شود.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

1 دیدگاه در “سیستان و بلوچستان مقصد گردشگری سال ۹۶ خواهد بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *