پست وبلاگ

شوش امسال میزبان هفت هزار گردشگر خارجی

به گزارش اکوتو ، «رضا نجاتی»  افزود: این گردشگران بیشتر از آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، هلند، چین، ژاپن، مالزی، اتریش، تایوان، کره جنوبی، لهستان، بلژیک، روسیه، چک، شیلی، ایتالیا، استرالیا، عراق و دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس بودند.
وی اعلام کرد گردشگران ایتالیا، آلمان و فرانسه بیشترین بازدیدکنندگان امسال آثار باستانی شوش بودند.
به گفته او، به طور میانگین طی چند ماه اخیر روزانه ۸۰ جهانگرد از کشورهای مختلف از جاذبه های گردشگری شوش دیدن می کنند.
نجاتی تاکید کرد توسعه گردشگری به ایجاد تاسیسات و زیرساخت‎های تفریحی و توریستی نیازمند است و تصریح کرد: شهرستان شوش از نظر تاریخی، مذهبی و طبیعی برای جذب گردشگر پتانسیل بالایی دارد و امروز شوش بیش از همیشه به ایجاد زیرساخت های تفریحی برای جذب و ماندگاری گردشگران داخلی وخارجی نیازمند است.
چند تن از گردشگران فرانسوی نیز با ابراز خوشحالی از سفر به ایران به خبرنگار ایرنا گفتند آثار باستانی شوش که بخشی از تمدن کهن ایران زمین به شمار می رود، بی نظیر است و بناهای تاریخی شوش از جاذبه های کم نظیر معماری جهان محسوب می شود.
گردشگران فرانسوی در سفر یک روزه به شوش از گنجینه های میراث فرهنگی، باغ موزه قلعه تاریخی و جهانی شوش، کاخ آپادانا، کاخ داریوش، شهر شاهی، شهر پانزدهم، معبد جهانی چغازنبیل و آرامگاه حضرت دانیال (ع) دیدن کردند.
شوش از معروف ترین شهرهای دنیای کهن است که زمانی پایتخت حکومت ایلام و پایتخت زمستانی پادشاهی هخامنشی بود.
شوش با داشتن آثار باستانی منحصر به فرد و دو اثر جهانی چغازنبیل در هفت تپه و قلعه تاریخی شوش، پذیرای جهانگردان خارجی از سراسر جهان است.
شهر شوش در یکصد کیلومتری «اهواز» مرکز استان خوزستان قرار دارد.
پارسال بیش از ۱۰ هزار گردشگر از کشورهای مختلف جهان به شوش سفر کردند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *