پست وبلاگ

۱۴۰ هزار شغل در گردشگری و صنایع‌دستی ایجاد می‌شود

مسعود سلطانی فر – معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حاشیه رونمایی از طرح جامع فرهنگی، ورزشی و گردشگری قشم به پیش بینی ایجاد ۱۴۰ هزار شغل در طرح ویژه اشتغال گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد و اظهار داشت: این طرح با تسهیلات ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی اجرایی می‌شود که می‌تواند هم برای حل مشکلات اشتغال کشور و هم برای به بهره برداری رساندن طرح‌های نیمه کاره بخش گردشگری کمک کننده باشد.

وی با بیان اینکه در سه سال گذشته رونقی در گردشگری ایران ایجاد شده است، گفت: رشد گردشگری دنیا در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ به طور متوسط ۴ و ۶ دهم درصد و در اروپا ۳ درصد بود اما این رشد در ایران ۱۲ درصد و ۳ برابر میانگین جهانی بوده است.

سلطانی فر افزود: هزار و ۷۵۲ طرح در بخش گردشگری، تأسیسات، هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها و دیگر امکانات مربوط به این بخش توسط بخش خصوصی در حال اجراست که از این میزان ۸۲۰ طرح شامل هتل‌های ۱ تا ۵ ستاره و هتل آپارتمان‌ها با پیشرفت فیزیکی ۵ تا ۹۵ درصد است.

به گزارش chtn – وی گفت: اگر بتوانیم حدود ۴ هزار میلیارد تومان به این بخش اختصاص دهیم در سال‌های ۹۵ و ۹۶ می‌توانیم حدود نیمی از این هتل‌ها را به بهره برداری برسانیم و بقیه طرح‌ها را می‌توانیم تا پایان دولت دوازدهم تکمیل کنیم که ۲ برابر آن چیزی است که در تاریخ هتل سازی کشور تا سال ۹۲ ساخته شده است.

رئیس سازمان گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی خاطرنشان کرد: اجرای طرح‌های متعدد گردشگری نشان می‌دهد بخش خصوصی و منابع مختلف مردمی به این سمت سوق پیدا کرده است به طوریکه بسیاری از سرمایه گذارانی که در دیگر بخش‌ها فعال بودند با درک صحیح از بخش گردشگری اکنون به سرمایه گذاری در این بخش متمرکز شدند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *