پست وبلاگ

دلیل پوست انداختن شعار های قدیمی و جایگزینی شعارهای جدید نزد هواداران چیست؟

گروه ورزش و سرگرمی اکوتو؛ چندی پیش صحبت هایی مبنی بر حمایت از شعارهای قدیمی پرشورهای آذربایجان مطرح گردید و اینکه این شعارها بایستی در متن شعار های امروز هواداران قرار گیرد.

اما اگر نگاهی بیاندازیم به طیف هواداران امروزی تیم تراکتورسازی، متوجه می شویم که هواداران قدیمی این تیم ریشه دار کم کم پوست انداخته و جای خود را به فرزندان جوان خود داده اند. آنچه که ما امروزه در بین هواداران مشاهده می کنیم، آمدن جوانان و نوجوانان دیار آذربایجان است که عشق و تعصب به تیم شهرشان را از پدران خود یاد گرفته و آمده اند تا به نوعی به حمایت و ادای دین نسبت به تیم محبوب مردم دیارشان بپردازند.

باید به این نکته توجه داشت که با توج به اکثریت این طیف جوان، باید شعرهایی متناسب با شور و اشتیاق جوانان و نسبت به حال و روز امروز تیمو باشگاه تدوین شود.

اینکه شعار های قدیمی از محبوبیت بیشتری در بین هواداران متعصب و سال های دور تیم برخوردارند، شکی نیست اما باید قبول کرد شعار ها نیز بر حسب زمان و شرایط امروز فوتبال کشورمان دچار تغییر می شوند و بینندگان در هر برهه ای از زمان نوع خاصی از تشویق پرشورها را در استادیوم خواهند دید.

دلیل آن هم کاملاً واضح است، چون شاید چندی پیش هواداران تیم ها تنها به دلیل ارائه بازی زیبا از تیم شان ترغیب به حضور در ورزشگاه ها می شدند ولی امروزه اگر این فوتبال زیبا منتهی به نتیجه خوب نشود از کثرت هواداران جلوگیری کرده و به مذاق اکثر پرشور ها چندان خوش نمی آید. شاید دلیل اینکه در هفته های اخیر دیگر خبری از حضور ده ها هزار نفری هواداران در استادیوم بزرگ یادگار امام نیست همین است.

بنابراین اگر شعار های قدیمی نیز مانند هواداران جای خود را به شعارها و تشویق های جدید بدهند امری عادیست. همانند سیاست کلی فوتبال که روزگاری بازیکنان را بدون چشم داشت مادی و فقط با فاکتور تعصب صورت می گرفت ولی باید قبول کنیم امروزه فاکتور تعصب و پول دو عامل انگیزش بازیکنان برای پیوستن به تیم بزرگ و ریشه دار فوتبال کشورمان شده است.

درباره ی محمد رحمانی

مقالات مرتبط

5 دیدگاه در “دلیل پوست انداختن شعار های قدیمی و جایگزینی شعارهای جدید نزد هواداران چیست؟

  1. یکی از بهترین شعارهای قدیمی تراکتوریها این بود که یک طرف استادیومتون فریاد میکشید داغلاری سوکر و طرف مقابل هم با صدای وحشتناک پاسخ میداد تراختور.من خودم به عنوان یک استقلالی عاشق این شعارتون بودم و از شنیدنش لذت می بردم

  2. اینکه گذر زمان تاثیرگذاره هیچ شکی نیست اما اگر به سایتها و شبکه های تلویزیونی مثل ا ل ع رب ی ه که از طرف کشورهای حاشیه خلیج فارس مخصوصا عربستان و گ و ن ا ز که ازطرف جمهوری آذربایجان و ترکیه حمایت مالی گسترده و ساپورت میشن سری بزنید دستور العمل تهیه و ارائه برخی شعارهای تازه به دوران رسیده رو خواهید دید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *