پست وبلاگ

احداث زائرسرا و مهمانسرا در امام‌ زادگان روستای شالمای ماسال

به گزارش اکوتو، حمید رحیمی امروز در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: یکی از اهداف اوقاف و امور خیریه تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی است و شهرستان ماسال با حداقل ۱۲ بقعه معتبرکه که ۴ بقعه آن از نوع بقاع شاخص هستند در این راه از پتانسیل خوبی برخوردار خواهد بود و تلاش می‌کنیم از این مزیت شهرستان در جهت ترویج فرهنگ و معارف اسلامی به خوبی بهره‌برداری کنیم.

وی  افزود: یکی از مسائل و مشکلات مربوط به وقت این است که بسیاری از مردم تصور می‌کنند وقف باید زیاد و بزرگ باشد در حالی که افراد می‌توانند به‌صورت گروهی و جمعی وقف انجام دهند ضمن اینکه وقف می‌تواند در حد وقف یک درخت، یک کتابخانه کوچک و غیره باشد که برای بسیاری از مردم این امکان وجود دارد.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان ماسال با بیان این‌که برای اولین بار محفل انس با قرآن با حضور یک قاری بین المللی مصری در مسجد جامع ماسال در ماه گذشته برگزار شد گفت: برنامه‌های فرهنگی در شهرستان با استقبال مردمی مواجه خواهد شد و ما تلاش کردیم در ابن برنامه با ارائه بروشورهایی مردم را با فرهنگ وقف بیشتر آشنا کنیم و فکر می‌کنیم به‌زودی در جهت فرهنگ وقف اتفاقاتی خوبی در شهرستان رخ دهد.

رحیمی گفت: طرح‌های عمرانی اوقاف شهرستان ماسال هنوز آغاز نشده است اما طرح احداث مهمان‌سرای امام‌زادگان مهرعلی و رضاعلی روستای شالمای ماسال با اعتبارات فرمانداری در برنامه‌های ما وجود دارد و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک طرح احداث زائرسرا و مهمانسرای این بقعه آغاز شود.

وی درباره وضعیت ساختمان اداری اوقاف شهرستان نیز گفت: ساختمان فعلی مربوط به شبکه دام‌پزشکی شهرستان است و به‌صورت موقت به اوقاف تحویل داده شده است اما براساس هماهنگی‌های صورت گرفته و با توجه به این‌که بیشترین موقوفات شهرستان در بخش شاندرمن قرار دارد با تحویل ساختمان مجتمع اداری شاندرمن اداره اوقاف به این ساختمان انتقال پیدا می‌کند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *