پست وبلاگ

شاخص بورس برای پنجمین روز پیاپی منفی شد

معامله گران بازار سرمایه امروز برای پنجمیمن روز پیاپی شاهد افت قیمتها و شاخص بورس بودند و با دادوستد ۶۲۰ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۱۷۵ میلیارد تومان در ۳۳ هزار نوبت، شاخص بورس ۲۲۵ واحد دیگر افت کرد و تا ارتفاع ۶۱ هزار و ۳۲۸ واحد عقب نشست.
نمادهای معاملاتی شپنا، شبندر و اخابر هم امروز بیشترین تاثیر را در ریزش نماگر بازار سهام داشتند و در مقابل رشد نمادهای معاملاتی چون رمپنا، فارس و مبین هم نتوانست روز خوبی را برای معامله گران بازار رقم بزند.
از سوی دیگر سهامداران نمادهای معاملاتی ثمسکن، رمپنا و فاراک در روز منفی بازار شاهد بیشترین رشد قیمت سهام خود بودند و در مقابل سهامداران نمادهای معاملاتی قنقش، خاذین و کماسه بیشترین افت قیمت را به خود دیدند.
شاخص‌های اصلی بازار سرمایه نیز امروز برای چندمین روز پیاپی منفی بودند به طوری که شاخص قیمت(وزنی – ارزشی) ۸۸ واحد، کل(هموزن) ۸۱ واحد، قیمت(هموزن) ۶۹ واحد، آزادشناور ۵۷۷ واحد و شاخص بازار اول ۲۸۸ واحد واحد افت کردند و شاخص بازار دوم ۲۳۹ واحد رشد داشت.
این گزارش می افزاید: در بازارهای فرابورس ایران نیز با جابجایی ۸۵۲۴ میلیون ورقه به ارزش ۱۵۹۲ میلیارد تومان در ۱۸ هزار نوبت، آیفکس ۱۰ واحد دیگر افت کرد و در کانال ۶۷۲ واحد متوقف شد.
به باور کارشناسان، در شرایط کنونی، واقعیت افت بازار بیش از آن چیزی است که شاخص بورس نشان می دهد چرا که در چند ماه گذشته برخی نمادها افت بیش از ۵۰ درصدی را داشته اند و باید واقعیتهای بورس و زیان سهامداران را در گزارشهای شش ماهه ای که شرکتها ارائه می دهند دید.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *