پست وبلاگ

شاخص بورس ۵۰۴۴ واحد رشد کرد

در دهمین ماه امسال تعداد ۲۲۳۴۲ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۴۷۱۴۱ میلیارد ریال در یک میلیون ۲۷۸ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۱۴۸، ۱۹۰٫۵ و ۱۲۲ درصد افزایش را نشان می دهد.
ارزش معاملات نرمال نیز در این مدت ۳۵۹۷۲ میلیارد ریال و حجم معاملات معاملات نرمال با ۱۹۰۱۴ میلیون سهم به ثبت رسید که به ترتیب با ۱۳۵٫۳ و ۱۲۱ درصد افزایش همراه شدند و تعداد ۱۹۴۶۵۳۹ برگه اوراق مشارکت به ارزش ۱۹۵۳ میلیارد ریال هم معامله شد که نسبت به آذرماه امسال کاهش ۶۹ درصدی را نشان می دهد.
این گزارش می افزاید: شاخص کل نیز در دیماه امسال با ۵۰۴۴ واحد افزایش نسبت به ماه قبل معادل ۸٫۲۰ درصد افزایش یافت و به رقم ۶۶۵۶۲ واحد رسید و شاخص بازار اول هم با ۳۵۴۴ واحد افزایش به رقم ۴۵۷۳۳ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۰۹۴۵ واحد افزایش به عدد ۱۵۰۵۰۱ واحد رسیدند و به ترتیب با ۸٫۴۰ و ۷٫۸۴ درصد افزایش نسبت به آذرماه مواجه شدند.
گروه خودرو و ساخت قطعات با ۳۹٫۷۰ درصد، ابزار پزشکی، اپتیکی و اندازه گیری با ۳۸٫۹۱ درصد، استخراج نفت گاز و خدمات جنبی جز اکتشاف با ۳۵٫۸۹ درصد، ساخت محصولات فلزی با ۳۰٫۷۱ درصد، ماشین آلات و دستگاه های برقی با ۲۳٫۴۹ درصد و ماشین آلات و تجهیزات با ۲۱٫۲۶ درصد بیشترین تغییر در شاخص صنایع را نسبت به سایر گروه ها به خود اختصاص دادند.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *