پست وبلاگ

حال استاد شجریان خوب است، تصویر از بیمارستان

اکوتو – صفحه‌ی فیسبوک رسمی محمدرضا شجریان با انتشار عکسی از او و همسرش در بیمارستان نوشت که حال استاد آواز ایران «خوب» است.

آقای شجریان از روز پنج‌شنبه (۵ شهریور-۲۷ آگوست) به دلیل مشکلات ریوی در بیمارستان کسرای تهران بستری شده و در حال حاضر به خواست خانواده‌اش ممنوع‌الملاقات است. موضوعی که باعث شده شایعات زیادی درباره‌ی بیماری او منتشر شود.

در این میان، حمیدرضا نوربخش، مدیرعامل “خانه موسیقی” در تشریح بیماری استاد آواز ایران به وب‌سایت “موسیقی ما” گفته: «استاد شجریان درگیر یک آنفلوانزای بسیار شدید شده بودند که متاسفانه در ‌‌نهایت باعث عفونت شدید ریه‌ی ایشان شد و همین مساله مشکلاتی را برای‌شان به وجود آورد. اما خوشبختانه مشکلی جدی وجود ندارد و انشاالله تا اواخر هفته‌ی جاری از بیمارستان مرخص خواهند شد.»

از سوی دیگر، “سعید فرج‌پوری”، آهنگساز و نوازنده‌ی کمانچه که قرار بود در کنسرت روز ۴ سپتامبر (۱۳ شهریور) محمدرضا شجریان در استانبول ترکیه وی را همراهی کند، دلیل لغو این کنسرت را بی‌ارتباط با بیماری آقای شجریان می‌داند و می‌گوید: «آن برنامه تنها به خاطر ناآرامی‌هایی که در کشور ترکیه وجود داشت، لغو شد و در آن زمان استاد در شرایط جسمانی مناسبی قرار داشتند.»

آقای فرج‌پوری با انتقاد از کسانی که جلوی اجرای کنسرت‌های شجریان در ایران در نزدیک به هفت سال گذشته را گرفته‌اند، اضافه می‌کند: «آن‌ها باید در برابر تاریخ این سرزمین پاسخگو باشند. ایشان بدون شک یکی از مهم‌ترین و محبوب‌ترین چهره‌های موسیقی در چندین دهه‌ی گذشته است؛ با این حال عده‌ای بدون آنکه مصلحتی را در نظر گرفته باشند، ایشان را ممنوع‌ از کار کرده‌اند.»

وی دولت حسن روحانی را نیز از انتقادهای خود بی‌نصیب نمی‌گذارد و می‌گوید: «آقای روحانی با وجود تمام قول‌های مساعدی که در ابتدای کار خود برای ادامه‌ی فعالیت‌های آقای شجریان داد، بدقولی کرده‌ است و او نیز باید پاسخ‌گوی تاریخ باشد.»

محمدرضا شجریان بعد از همراهی‌اش با معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ مورد خشم مقامات جمهوری اسلامی قرار گرفت و از برگزاری کنسرت در داخل ایران منع شد. با این وجود، با پیروزی حسن روحانی در انتخابات گذشته ریاست جمهوری اسلامی و ابراز علاقه‌ی او به صدا و شخصیت شجریان در مستند تبلیغاتی‌اش و نیز در جریان مناظره‌های انتخاباتی، این امیدواری در بین دوست‌داران شجریان ایجاد شده بود که بتوانند یک بار دیگر صدای او را به صورت زنده در ایران بشوند.

خواسته‌ای که نه تنها محقق نشد که در دی‌ماه سال گذشته، سخنگوی وزارت ارشاد دولت روحانی در سخنانی گفت که شجریان پیش از فعالیت دوباره در داخل ایران، «باید رفتارهای گذشته خود را جبران کند و به موسیقی ایرانی و اسلامی برگردد».

با وجود این ممنوعیت‌ها، شام‌گاه یکشنبه (۸ شهریور) بخش خبری “بیست‌و‌سی” شبکه‌ی دو تلویزیون ایران، در اقدامی غیرمنتظره، ضمن پخش گزارشی از آخرین وضعیت سلامت محمدرضا شجریان، از وی با عنوان “استاد شجریان” یاد کرد و تصاویری از او را بر روی تخت بیمارستان نشان داد.

درباره ی قاضی نوری

حسین قاضی نوری دانشجوی کارشناسی شبکه های کامپیوتر است. بسیار علاقه مند به هنر می باشد. وی عاشق طراحی، عکاسی و نقاشی است و در گروه های حرفه ای سابقه فعالیت دارد.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *