پست وبلاگ

شهرضا به عنوان شهر سفال ایران معرفی می‌شود

گروه گردشگری و میراث فرهنگی اکوتو ؛ محمدعلی جعفری عصر امروز در جلسه شورای اسلامی شهرستان که با هدف بررسی برنامه‌های فرهنگی شهرستان و روستاها از دیدگاه اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان تشکیل شد، اظهار داشت: متأسفانه با وجود اجرای طرح هادی در روستاها طی سال‌های گذشته، آبادی روستاهای شهرستان هنوز عملیاتی نشده و در این طرح تنها شکل ظاهری روستا از بین رفت.

وی با بیان اینکه در بخش فرهنگی در روستاها اقدامی نشده، افزود: طرح هادی در روستاها سبب شد کوچه‌های آن که مزیت گردشگری و فرهنگی داشت، تخریب شده و از بین بروند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد ‌شهرضا بیان کرد: در حال حاضر، ایجاد خانه‌های فرهنگ و هنر نیاز روستاهای شهرستان شهرضا و شکل‌گیری آن سبب می‌شود روستائیان به شهر مهاجرت نکنند.

وی با اشاره به مشکلات فرهنگی موجود در روستاهای شهرستان افزود: در شهرستان به دلیل ورود مهاجران و وجود خرده فرهنگ‌ها با فرهنگ‌های سنتی دچار هرج و مرج فرهنگی و هویتی شده‌ایم.

جعفری با اشاره به اهمیت توسعه صنایع دستی شهرضا، گفت: سفال برگ برنده شهرضا است که به‌دلیل نبود مدیریت خوب، در حال نابودی است.

وی با بیان اینکه باید در زمینه سفال شهرضا بازاریاب حرفه‌ای آشنا به این هنر داشته باشیم، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های موجود در این حوزه، می‌توان شهرستان شهرضا را به عنوان شهر سفال در ایران معرفی کرد چراکه لعاب موجود در سفال شهرضا در هیچ کجای کشور نیست.

درباره ی اکوتو

اکوتو ، یعنی اقتصاد و گردشگری در خدمت هم ، در کنار هم ، گردشگری صرف برای قشر مرفه جامعه است و اقتصاد صرف ، برای کسانی است که فکر می کنند زندگی فقط پول است ! باید پول درآورد و از زندگی لذت برد ، گردشگری شاید بهترین لذت دنیاست...

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *