پست وبلاگ

رونمایی از شبکه توزیع محتوای دیجیتال

به گزارش اکوتو ، همایش تبیین راهکارهای توسعه شبکه های توزیع محتوا (CDN ) بر بستر شبکه ملی اطلاعات هفته آینده و با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونان این وزارتخانه و کارشناسان و متخصصان این حوزه برگزار می شود.

علی اصغر انصاری، معاون مدیریت و توسعه شبکه ملی اطلاعات در این باره گفت: در این همایش ۲ روزه پنل ها و کارگاه های تخصصی با موضوعاتی نظیر رگولاتوری، اپراتورهای CDN، زنجیره ارزش و ذی نفعان، اولویت ها و فرصت های سرمایه گذاری و روش های فنی و پیاده سازی CDN، برگزار می شود.

وی با بیان اینکه علاقه مندان به ثبت نام و کسب اطلاعات درباره همایش می توانند به آدرس اینترنتی www.nin-hamayesh.ir مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: در این همایش ذینفعانی در زنجیره ارزش CDN قرار دارند شناسایی شده تا از طریق تقویت این فعالان، بازار تولید و توزیع محتوا و محلی کردن ترافیک و ارائه خدمات محتوا بر این بستر، تقویت شود.

انصاری افزود: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و پروفسور «بایو» از جمله سخنرانان کلیدی این همایش دو روزه خواهند بود که در محل سالن همایش های مرکز تحقیقات مخابرات ایران برگزار می شود.

وی با بیان اینکه رسیدن به اکوسیستم پهن باند در کشور به واسطه ارائه خدمات محلی محتوا امکان پذیر خواهد بود، تصریح کرد: رونمایی از یک شبکه توزیع محتوا که توسط یک شرکت دانش بنیان و با حمایت سازمان فناوری اطلاعات ایران پیاده سازی شده است نیز از دیگر برنامه های این همایش محسوب می شود.

انصاری خاطرنشان کرد: این شبکه، با استفاده از برخی از مراکز داده استانی و مراکز داده بخش خصوصی پیاده سازی و اجرایی شده است.

معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اینکه با افزایش حجم ترافیک خدمات چند رسانه ای و توسعه کاربردی شبکه های اجتماعی، باید راهکارهایی جهت ارایه خدمات با کیفیت مناسب پیش بینی شود گفت: شبکه های توزیع محتوا (CDN) یکی از راه حل ها برای افزایش سطح تقاضای زیرساخت های ارتباطی و پردازشی مورد نیاز محسوب می شود که در آن مراکز داده به جای متمرکز بودن، به سرعت توزیع شده و پردازش و توزیع اطلاعات در آن ها صورت می گیرد.

وی تاکید کرد: شبکه های توزیع محتوا (CDN) ترکیبی از زیرساختها و سازکارهای خاص است تا تحویل محتوا و خدمات به صورت مناسب انجام شود و کاربران کیفیت بهتری را از وب تجربه کنند.

درباره ی مهدی ذاکری

خواست خدا ، باعث شد قطعه ای از ایران زیبایمان را ببینم و بشناسم ، علاقه ام برای ایران شناسی بیشتر شد تا شاید عمل کرده باشم به گفته خدای مهربانم " سیرو فی الارض..." . از آنجایی که این سیر در آفاق ، هزینه بردار است ، اقتصاد نیز اصل مهمی است که اخبارش را تقدیمتان می کنم.

مقالات مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *